vychází v 5:44 a zapadá v 20:25
vychází v 23:42 a zapadá v 13:47
 

Časopis Myslivost

Lovečtí psi mezi hasičskými stříkačkami

Miloš HÁJEK
První červencová sobota v obci Horní Heřmanice – Netřeby, patřila nejen oslavě 100 let výročí založení hasičského sboru, ale během teplého odpoledne se tu našel prostor i pro přehlídku loveckých psů, kterou ve spolupráci s kynology orlickoústecka a okolí uspořádal předseda kynologické komise při OMS Ústí nad Orlicí Lubomír Knytl.
Během zhruba hodinového okénka seznámil početné obecenstvo s významem a využitím loveckého psa a postupně představil jednotlivá plemena loveckých psů počínaje anglickými ohaři, přes plemena kontinentálních ohařů, včetně všech barevných rázů německých krátkosrstých ohařů, naše národní plemeno českého fouska, výmarského ohaře, maďarského ohaře, plemena slídičů, honičů, teriérů, jezevčíků všech typů, bavorského barváře, rhodéského ridgebacka aj. I když do výčtu běžně používaných plemen loveckých psů jich několik chybělo, bylo tu k vidění i několik, lidem méně známých, plemen jako např. paterdalle a parson russell teriér, či plemeno francouzského honiče porcelaine .
Prezentace jednotlivých plemen, kterou místní i přespolní se zájmem sledovali, zahrnovala i stručný popis a lovecké využití v myslivecké praxi, historii a zemi původu každého z předvedených psů a vždy v závěru byla odměněna potleskem. Největší zájem měly samozřejmě děti. Příležitost si zblízka prohlédnout i pohladit tolik krásných pejsků se nenaskytne každý den.

Fotogalerie

Zpracování dat...