vychází v 4:56 a zapadá v 21:12
vychází v 18:29 a zapadá v 2:40
 

Časopis Myslivost

Jihočeské derby – 3. ročník klubové soutěže českých fousků

16  Jana BĚHOUNKOVÁ
Ve dnech 6. a 7. srpna pořádal Okresní myslivecký spolek Jindřichův Hradec Jihočeské derby – 3. ročník klubové soutěže českých fousků v honitbě Velký Ratmírov.
V sobotu v půl osmé ráno jsme se všichni sešli na návsi ve Velkém Ratmírově, kde tato soutěž probíhala. Před slavnostním zahájením ještě proběhla veterinární prohlídka, kterou prováděl MVDr. Tomáš Fridrich. V osm hodin bylo slavnostní zahájení, při kterém nám Šárka Kvičínská a její svěřenci z OMS Tábor nádherně zatroubili. Mezitím přijížděl kočár, který táhli nádherně ozdobení koně a na kterém seděli rozhodčí. Samozřejmě nechyběli pánové z Hubertova cechu Zdeněk Leština a Jaromír Strouhal. Jako čestné předsednictvo byli přítomni předseda ČMKJ Praha Břetislav Uchytil st., předseda OMS J. Hradec JUDr. Ing. Jan Bártů, starosta obce Velký Ratmírov Jaroslav Podzimek a předseda JČP KCHČF Břetislav Uchytil ml. vrchním rozhodčím byl Karel Kubát, rozhodčí u vody byl pan Novotný a paní Johaniková, rozhodčí v lese a celkově pánové Uchytil ml., Mráz, Novotný, Fanta, Bína, Marhulík, paní Šeráková a paní Johaniková. Po slavnostním zahájení byl odjezd do honiteb.
Jedna skupina vůdců se svými psi jela do lesa, kde soutěžili v disciplínách ohrádka, barva a tak dál. Druhá skupina jela na vodu, kde soutěžili v disciplínách přinášení kachny z vody a podobně. Po těchto disciplínách, když měly obě dvě skupiny splněno, jsme se opět vrátili do Velkého Ratmírova, kde jsme měli připravený další program. Ale ještě předtím jsme se naobědvali, měli jsme výtečný guláš. Od 16. hodin odpoledne k nám zavítal pan Václav Svoboda, který nám ukazoval různé druhy vábniček a jak se na ně vábí zvěř srnčí, divoká prasata, husy a kachny divoké a mnoho další zvěře. Po tomto krásném vystoupení, přišli na řadu vábiči jelenů, kde nám pánové Jan Kupka, David Princ a Tomáš Třeský ukázali, jak se vábí mladý jelen, středně starý jelen a nejstarší jelen. Za což jim patří veliké poděkování a obdiv. Po tomto nádherném zážitku pak probíhala volná zábava a od 19. hodin hrála k poslechu a k tanci muzika. Druhý den v neděli ráno 7. srpna 2011 jsme se všichni opět sešli ve Velkém Ratmírově, kde tato soutěž měla druhou část. Vůdci se svými psi, kteří byli v sobotu v lese, jeli na vodu a ty co byli na vodě, jeli do lesa. A jak to vlastně všechno dopadlo, pojďme se nato podívat. Celkem bylo přihlášeno 12. účastníku této soutěže. Jeden z vůdců se svým psem se odvolal hned v sobotu po nevydařené disciplíně v lese a druhý vůdce v neděli po nevydařené disciplíně na vodě. Celkový vítězové této soutěže jsou: první místo pan Zdeněk Staněk, druhé místo pan MVDr. František Šimek a třetí místo pan Jaroslav Sedláček. Vítězům blahopřejeme a gratulujeme. A na závěr chci poděkovat všem rozhodčím za perfektní práci a posuzování. Dále chci poděkovat panu Václavovi Svobodovi za nádhernou ukázku vábniček a panu Kupkovi, Princovi a Třeskému za nádhernou ukázku ve vábení jelenů. Dále chci poděkovat za propůjčení honiteb, kde mohli vůdci se svými psi tuto soutěž absolvovat MS DUB Kardašova Řečice, MS Barbora Děbolín, MS Ratiboř. Děkujeme sponzorům za věcné a hodnotné dary, které dali do této soutěže. Dále děkujeme MS Barbora Děbolín, za perfektní přípravu a organizaci této soutěže. Dále chci poděkovat majiteli místní hospody ve Velkém Ratmírově panu Jaroslavu Pickovi a jeho rodině, že se po celé dva dni této soutěže o nás perfektně starali. Ještě jednou všem moc děkujeme. A tímto provolávám Myslivosti a Lovecké kynologii: ZDAR!           
 
Jana BĚHOUNKOVÁ

Fotogalerie

Zpracování dat...