vychází v 5:35 a zapadá v 20:35
vychází v 21:54 a zapadá v 7:07
 

Časopis Myslivost

Myslivci opět prověřili své svěřence v umělé noře

16  Jan Kandl
V sobotu dne 16. června 2012 za horkého počasí počasí, kynologická komise Okresního mysliveckého spolku Prachatice, za spolupráce s Mysliveckým sdružením Strunkovice nad Blanicí opět uspořádali u Svojnic u umělé nory bezkontaktní norování malých plemen loveckých psů.
Jako hlavní rozhodčí byla delegována zkušená Radka Vondrová a jako rozhodčí člen kynologické komise Pavel Friedek a vypomohl i dlouholetý kynolog Tomáš Műgel. Kynologickou akci zahájil předseda kynologické komise Ing. František Hodina, poté účastníky přivítal předseda Okresního mysliveckého spolku Ing. Ivan Štětina a za MS Strunkovice nad Blanicí vystoupil ředitel zkoušek a myslivecký hospodář František Šnajdr. Poté si již vše organizovala vrchní rozhodčí. Na zahájení kynologické akce slavnostní fanfáry zatroubil Ing. Theodor Pártl.
Ke zkouškám se přihlásilo 18 psovodů se svými psy, z toho bylo 12 jezevčíků, 4 jagdteriéři, 1 border teriér a 1 foxteriér hladkosrstý. Při závěrečném hodnocení bylo vyhlášeno, že 17 pejsků obstálo, z toho 10 s plným počtem bodů 84 a 1 pejsek neobstál. Na prvém místě se umístila opět žena jako vloni, vůdkyně Mirka Procházková s jezevčicí Dinou Únanovské vyhlídky, neboť stanovenou trasu jezevčice překonala za 11 vteřin. Výměnu lišek a celkovou práci s nimi zajišťovali normistři Jan Řepa a Josef Krump.
Během akce bylo paní Friedkovou opět podáváno kvalitní a rychlé občerstvení.
Vítěz obdržel pohár a obrázek s věnováním Okresního mysliveckého spolku Prachatice. První tří obdrželi dále krmivo pro psy od firmy pro psy Happy Dog od sponzora akce Krmiva a chovatelské potřeby paní Lucie Pixová Vimperk. A všichni úspěšní vůdci i diplomy. Všem, kteří se na hladkém průběhu zkoušek podíleli a vydrželi horké počasí, patří poděkování. Docílené výsledky byly velmi dobré a jako pravidelně potvrzovaly kvalitní a bezchybné nácviky pod dohledem Pavla Friedka.
 
 
 
                                                                                  Jednatel OMS Prachatice
      JUDr. Jan Kandl
Zpracování dat...