vychází v 6:47 a zapadá v 18:57
vychází v 13:12 a zapadá v 21:50
 

Časopis Myslivost

Oblastní výstava psů v Náměšti na Hané

15  Jiří Zbořil
V sobotu 9. června přivítal zase po dvou letech areál zámku v Náměšti na Hané všechny milovníky a přátele kynologie. V krásném a rozlehlém prostředí zámecké zahrady a přilehlého okolí se konala Oblastní výstava psů všech plemen, která byla letos jedinou na Moravě. Součástí této oblastní výstavy byly také 2 klubové výstavy (Klubu chovatelů německých krátkosrstých ohařů se sídlem v Praze a klubu chovatelů českých fousků) a 2 speciální výstavy (klubu chovatelů hrubosrstých a maďarských ohařů a klubu chovatelů dlouhosrstých ohařů).
Celkem se výstavy zúčastnilo 559 psů téměř 80 různých plemen, kteří byli rozděleni do 12 kruhů. Sbor rozhodčích pracoval pod vedením zkušeného pana Josefa Němce. Nejvíce byli zastoupeni němečtí krátkosrstí ohaři, maďarští ohaři a čeští fousci. K vidění byla však také i „netradiční“ plemena jako afgánští chrti, peruánští naháči, čínští chocholatí psi či havanští psíci.
Celé akce byla řádně zajištěna, bohužel nepřálo počasí a celou výstav provázel jemný déšť. Jinak byl průběh hladký, bez připomínek či protestů. Zkušený tým organizátorů a pracovníků v kruzích znal přesně své úkoly, stejně tak jako delegovaní rozhodčí.
Na závěr je na místě poděkovat hejtmanům Olomouckého a Moravskoslezského kraje za převzetí záštity nad výstavou a za její podporu, stejně tak primátorovi města Olomouce. Velký díky patří Městysi  Náměšť na Hané, především paní starostce, za vstřícný přístup k naší organizaci a přízeň, kterou k nám při všech akcích zachovává. Rovněž patří poděkování členům MS Náměšť na Hané, kteří se v průběhu výstavy postarali o kvalitní občerstvení, dále členům kynologické komise OMS Olomouc. Jistě také trubačům z Doubravy při OMS Olomouc, kteří svými vystoupeními dodali akci patřičnou atmosféru a všem nejmenovaným. 
Veškeré podrobnější informace, včetně výsledků jednotlivých psů a fotografií jsou k dispozici na webu výstavy www.myslivost.cz/omsolomouc
 
 
RNDr. Zbořil Jiří
                                                                                                 Jednatel OMS Olomouc
 

Fotogalerie

Zpracování dat...