vychází v 6:47 a zapadá v 18:57
vychází v 13:12 a zapadá v 21:50
 

Časopis Myslivost

Podkrušnohorská oblastní výstava psů

7  Alena Zapletalová
Dne 12. května 2012 se v krásném prostředí zámeckého parku Červeného hrádku u Jirkova konal již druhý ročník Podkrušnohorské oblastní výstavy psů všech loveckých plemen. Součástí oblastní výstavy byla také Klubová výstava KCHČF a Speciální výstava KCHŠH. Celkem se na výstavu přihlásilo 151 pejsků, z toho 23 švýcarských honičů a 31 českých fousků. Pejsci byli rozděleni do tří výstavních kruhů.
Posuzování se ujali pan rozhodčí Josef Němec, paní Libuše UBROVÁ a pan Ing. Josef Braťka, který posuzoval české fousky. Výstava byla výborně připravena a i přes počáteční nepřízeň počasí byl průběh výstavy poklidný a vše se odehrávalo v přátelském duchu. Před deštěm bylo možno se skrýt ve stanech s posezením anebo se občerstvit v přilehlé zámecké restauraci. Kruhy byly prostorné, takže pejsci měli dostatek možností se předvést v pohybu.
Pan rozhodčí Braťka posuzoval velice pečlivě, korektně a spravedlivě. Sešlo se mnoho kvalitních jedinců, takže bylo rozdáno mnoho výborných známek a zadané tituly v jednotlivých třídách byly také uděleny zaslouženě. Bylo velice příjemné shledat vyrovnanost v pohybu většiny jedinců, u žádného psa se nevyskytla nějaká zásadní vada v pohybu, špatný zkus anebo neúplný chrup. Někteří pejsci se známkami VD či D by jistě měli na lepší hodnocení, kdyby jim jejich majitelé alespoň trochu upravili srst a natrénovali předvedení na vhodném vodítku, což je takové menší doporučení na příště. Je ale pochopitelné, že u plemene vedeného především pracovně je toto trochu problematické.
Nejlepším mladým Klubové výstavy KCHČF se stal hnědák Sir z Langrova dvora majitele K. SOUČKA a Nejlepším veteránem bělouš Ed od Pitné vody majitele P. VESELSKÉHO. Nejlepším psem se stal bělouš Eldorádo z Těšínovských buků majitelky D. BRZKOVSKÉ a nejlepší fenou a zároveň BOB se stala fena hnědáka Dona z Bohušovické tůně majitele K. ČAPKA.
Na závěr bychom za zdárný průběh chtěli poděkovat především Výstavnímu výboru Chomutov, OMS Chomutov, Ing. L. Ventovi za zajištění pohárů pro nejlepší jedince, správcům zámku Červený hrádek za poskytnuté prostory, chomutovským trubačům za důstojnou kulisu, rozhodčím za korektní posuzování a také ukázněným vystavovatelům, bez kterých by se tato akce neobešla. Pevně doufáme, že toto nebyla poslední akce KCHČF konaná ve spolupráci s Výstavním výborem a OMS Chomutov a brzy se zase shledáme.
                                                                 Alena Zapletalová, OMS Chomutov

Fotogalerie

Zpracování dat...