ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Časopis Myslivost

Listopad / 2019

FOCUS SPORT OPTICS

Myslivost 11/2019, str. 73  Lubomír Šíp
nová značka, která vstoupila na český trh. Měl jsem možnost osobně otestovat jeden z výrobků řady puškohledů firmy Focus Nordic, puškohled Focus in Sight 6x 2-12x50 se světelným bodem. Rád bych uvedl první praktické poznatky pro čtenáře časopisu Myslivost. Pro ty, kteří jste o této značce ještě neslyšeli uvedu, že byla založena v roku 1985 ve Švédsku.
Už při prvním pohledu jsem byl příjemně překvapen jednolitým tvarem 30mm tubusu z lehké slitiny s dobře zpracovanou povrchovou úpravou, zelenou antireflexní vrstvou čoček,  příjemnými krytkami stavítek a baterie pro světelný bod.
Po sundání krytek se objeví precizně zpracovaná korekční stavítka, k jejíž korekci není zapotřebí ani šroubovák ani žádná mince, přesnými kliky lze puškohled korekčně nastavit s přesností jednoho kliku asi 0,7cm na 100 m.
Testovaný puškohled měl standardní osvětlenou osnovu 4A, přičemž velikost osvětleného bodu je podle popisu výrobce ¼ M.O.A . Světelný bod má 11 stupňů intenzity a byl na můj vkus poměrně intenzivní i na nejnižší polohu, ale mé porovnání v tomto ohledu není příliš objektivní, jelikož pro lov používám puškohledy v cenové relaci několikrát vyšší.
Příjemným pozitivem je i rozsah zvětšení 2-12x, při kterém je pozorovací úhel 11 až 1,8 stupňů, který je u puškohledů této třídy standardní. V přepočtu na metry ve stometrové vzdálenosti vidíte zorné pole od 19,3 m do 3,1m v závislosti na velikosti přiblížení. Hmotnost puškohledu je 680 g.

Nastrelovani-1.jpg

Puškohledem jsem osadil zbraň Steyr r. 7x64 na ocelovou rychloupínací montáž pro weaver systém, korekci nahrubo srovnal pomocí nastřelovací mřížky a vydal se na krytou 100m střelnici. Pro nastřelení jsem použil střelivo GECO se střelou PLUS 11 g. Nastřelení bylo provedeno z nastřelovací stolice na 100 m, přičemž byl vzat v potaz nástřel na OMV, který je 171 m , tudíž  nástřel ve 10 0m +4cm. Po korekci prvních dvou střel jsem dosáhl třetí ranou chtěného záměru.

Fotka-terc.jpg

Korekce stavítek byla přesná a plynulá, tak se dal nástřel poměrně rychle odvodit a pro potvrzení jsem učinil další tři výstřely, jejichž rozsah byl v průměru asi 2,5 cm, což je v této cenové kategorii dobrý výsledek.
Cena testovaného puškohledu je 10 990 Kč, která je vzhledem na kvalitu a zpracování velmi příjemná. V této řadě má výrobce ještě zvětšení 1-6x24, 1,7-10x42 a 3-18x56 s paralaxou.
 
Závěrem mohu konstatovat, že puškohled Focus in Sight je zdařilým výrobkem ve své třídě s přesnou korekcí nástřelu a dobrým zpracováním a určitě bude zařazen do sortimentu námi prodávaných výrobků v naší prodejně DianaLov, kde ho můžete také objednat na našich stránkách www.dianalov.cz spolu s dalšími výrobky firmy Focus Sport Optics jako jsou velice zdařilé binokuláry, dálkoměry a monokuláry s kvalitním stativem.
DianaLov - Lubomír ŠÍP
Zpracování dat...