ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Časopis Myslivost

Compact parcour České Budějovice

JUDr. Jindřich Kubík
V neděli 6. června 2004 se uskutečnilo na střelnici Šindlovy Dvory u Českých Budějovic další kolo střeleckého seriálu ve střelbě na compact parcour započítávaného do soutěže v rámci ASAT.


Je dobře, že tyto akce ve střelbě na compact parcour a lovecký parkúr se začínají prosazovat také na jiných střelnicích a místech, než je střelnice Vráž, Lesního závodu Konopiště. Pořadatel firma HELUZ cihlářský průmysl v.o.s. střelnice Šindlovy Dvory se pořádání této pro ně nové střelecké akce zhostil velice dobře, byla celkem dobře připravena a konzultována s prezidentem ASAT panem Ing. Waltrem, protože u této disciplíny jsou odlišná pravidla než u klasických brokových disciplín jako je trapp a skeet (lovecké kolo). Compact parcour byl postaven na dvou střelištích loveckých kol (skeetů) a na dvou střelištích Trap. Na každém z těchto čtyř střelišť bylo instalováno celkem pět vrhaček asfaltových terčů. Byly využity klasické vrhačky na skeetu a trappu, ke kterým byly doplněny další odlišné s jinými dráhami letu (např. vysoká věž, zajíc na průseku a další). Na každém střelišti se střílelo 25 terčů, celkem tedy 100.
I když zrovna nebylo nejlepší počasí, hlavně předcházející den, kdy skoro pořád pršelo, tak se sjelo na střelnici do Šindlových Dvorů u Českých Budějovic celkem 70 střelců. Dá se říci, že celý střelecký závod proběhl celkem hladce až na některé běžné závady a kolem 14:30 hodin byl konec střeleb a následně bylo provedeno vyhlášení výsledků pořadateli této pěkné akce. Střelcům bylo předáno přes čtyřicet velmi hodnotných cen.

Umístění prvních pěti střelců:
1. JUDr. Jindřich Kubík - 88 zásahů, 2. Ing. Miroslav Jankovský - 87 zásahů, 3. Jan Hřebec - 86 zásahů, 4. Václav Šunda - 85 zásahů, 5. Igor Mučka - 84 zásahů
Je řeba poděkovat pořadatelům této střelecké akce Střelnici Šindlovy Dvory, HELUZ cihlářský průmysl v.o.s., osobně pánům Hajnému a Slezarovi, kteří se této akce zhostili velice dobře a rovněž dalšímu personálu této střelnice včetně rozhodčích. Již se těšíme na další podobné akce pořádané na této střelnici.


J.K.
Zpracování dat...