ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Časopis Myslivost

Červenec / 2006

Kontrolní závod pro ME 2006

Myslivost 7/2006, str. 72  Tomáš BUDÍK,
V neděli 4. června 2006 nás přivítalo město Kroměříž počasím nevhodným měsíce června. Vál studený vítr, občas mrholilo a sluníčko jen několikrát za den se sporadicky ukázalo. U všech zúčastněných byla velmi zjevná atmosféra napnutí a očekávání jak to dopadne. Sjelo se 32 střelců. Ze zahraničí přijeli Poláci a slovenské družstvo. Česká republika postavila dvě mužstva pro kombinaci a družstvo kulařů. Přestože se v tomto závodě nejednalo o umístění družstev, ukázaly se jednotlivé problémy, které musí organizátoři řešit. O těchto problémech se zmíním na konci svého příspěvku.

Závod probíhal v celkové příjemné atmosféře, přestože se vyskytly problémy a chyby, střelci byli "v pohodě." Prostě je to konsolidovaná parta lidí, kteří chápou problémy spojené s tímto závodem a naopak se snaží vytvořit klidnou a přátelskou atmosféru. Rozhodování je ujal sbor rozhodčích, který je již určen na ME 2006. V čele rozhodčích stojí Ing. Václav Novák. Jelikož se střílí podle specifických pravidel a kombinace dvou brokových disciplin (americký trap a compaq sporting parcour) a kulové disciplíny, střelba jako je L4K s mírnými odchylkami.
Závod začal v 10.00 a byl ukončen v 16.00 hodin. Protest nebyl podán žádný. V kombinaci se umístil a celkovým vítězem se stal Karel Mrhálek s nástřelem 368 bodů, jako druhý zaujal pozici Remigius Nkondarczyk z Polska s nástřelem 364 bodů a třetí byl Tomáš Staněk s 349 body. V brokových disciplínách se na prvém místě s nástřelem 47 opět objevil Remigius Nkondarczyk, druhé místo zaujal Karel Mrhálek s nástřelem 45 a třetí jako v kombinaci opět Tomáš Staněk s 41 zásahy. V kulové disciplíně zvítězil Robert Láska s 198 body, na druhém místě Ondřej Borák s 197 body a na třetím místě s 195 body Jindřich Mahel. Ceny pro střelce zajistila a sponzorsky dodala Tiskárna Budík Grafika, s.r.o., Všeobecná pojišťovna Halali, a.s. a ČMMJ Praha.
Po ukončení závodu se konala porada ředitele závodu ME 2006 ing. Jana Polišenského s sborem rozhodčích a se zástupci ČMMJ Praha. Ve skoro dvouhodinové rozpravě byly konzultovány jednotlivé připomínky rozhodčích a ostatních zúčastněných. Kontrolní závod ukázal plně možné nedostatky a chyby, kterých je nutné se vyvarovat. Jednotliví rozhodčí si již rozdělili co budou "pískat" a jak bude probíhat komunikace mezi střelci. Zdánlivě malé problémy, ale je nutné vzít v úvahu, že může z těchto maličkosti vzniknout problém těžko řešitelný a problematický.
Z bezpečnostního hlediska je nutné zamezit vstupu do prostoru před palebnou čáru na "stovkové" střelnici. Každý terč, každé stanoviště musí být řádně označeno číslem 1 - 20. V období , kdy intenzivně přirůstá tráva musí být zajištěna i taková zdánlivá maličkost jako je pravidelné kosení trávy. Střelci v poloze ležící by mohli mít problémy na terči sedící liška. Pro komunikaci je nutné zajistit nejméně tři sady vysílaček pro rozhodčí na "kuličce". Na brocích (AT) rozhodčí doporučují vybavit odpaliště "pípátkem", umístit mikrofony výše, střeliště doplnit podložkou pro střelce (vyznačení střeliště). Takto bych mohl pokračovat v uvádění mnoha maličkostí. Ale právě proto byl pořádán kontrolní závod, aby se vychytaly maličkosti, které někdy nevidí ti, kteří budovali novou podobu této střelnice v tempu doslova hektickém. Budova na střelnici je již kompletně hotová a prošla kompletní rekonstrukcí, od toalet, přes kuchyni, společenské místnosti po zázemí. Nový "kabát" ji sluší a zapadá velmi příjemně do okolí. Jistě vrcholným momentem před zahájením ME bude optické vyladění střelnice a odstranění všech atributů nepořádku ze stavebních úprav a celkové rekonstrukce střelnice OMS Kroměříž - Kotojedy.
Tomáš BUDÍK,
předseda SK ČMMJ

Zpracování dat...