ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Časopis Myslivost

Srpen / 2006

Steyr Mannlicher Big Bore ráže 450 Marlin

Myslivost 8/2006, str. 43  Text a snímky Pavel KLOZÍK
Vyzdvihovat kvalitu zbraní rakouské zbrojovky Steyr Mannlicher je asi totéž, jako nosit příslovečné dříví do lesa, pyl na květy nebo červotoče do srubu. V letošní reportáži z veletrhu IWA v Norimberku jsem zmínil novou kulovnici Mannlicher Big Bore ráže 450 Marlin a nyní je na čase, abychom se s ní seznámili podrobněji.

Mannlicher Big Bore ráže 450 Marlin je lovecká kulovnice klasického provedení, s uzamčeným válcovým otočným odsuvným závěrem. Uzamčení je realizováno tradičními ozuby na čele závěru, který se ovládá vpravo orientovanou klikou. Vystavovaná kulovnice měla kamuflovanou pažbu a předpažbí vyrobené z moderního plastu. Botka pažby je z tvrzené pryže. Na hřbetu ocelového pouzdra závěru je mezinárodně uznávaná lišta Weaver, dovolující nasazení optického zaměřovače nebo kolimátoru. Mechanická mířidla, muška a hledí jsou na hřbetu mohutné hlavně a dovolují rychlé zamíření. Na horní ploše pistolové rukojeti je otočný hmatník pojistky, který v jedné poloze dovoluje vyjmutí závěru. Zásobník pojme tři náboje.
Marlin Big Bore,s americkým nábojem 450 Marlin je určen pro lov střední a těžší zvěře na krátké a střední vzdálenosti. Účinný náboj 450 Marlin je v našich podmínkách, podobně jako náboj 45 Blaser, vhodný pro naháňky nebo nátlačky černé zvěře. Dává lovcům velkou jistotu, že po zásahu jeho 22,6 gramů těžkou a poměrně pomalou střelou zůstane zvěř v ohni a nebude potřeba ji dohledávat.
Kulovnice Steyr Mannlicher do České republiky dováží pražská firma Detex.

Steyr Mannlicher Big Bore
ráž 450 Marlin
celková délka (mm) 1075
délka hlavně (mm) 550
kapacita zásobníku 3
hmotnost bez nábojů (kg) 3,8

Zpracování dat...