ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Časopis Myslivost

Optické zaměřovače Odeon Optics

Myslivost 2/2006, str. 7  Text a fotografie Pavel Klozík
Na českém trhu se nově objevily optické zaměřovače značky Odeon Optics. Na kulové zbraně nabízí zaměřovače se s optickou soustavou s následujícími parametry: 6x42, 7,50, 8x50, 1,5-6x42, 3-9x50, 3-12x50, 3-12x56 a 1,25-6x25, které mají osvětlený záměrný bod (nitkový kříž se silnými rameny dole a po stranách), jehož jas je možné nastavit v jedenácti stupních. Dále jsou vybaveny ostřicím kroužkem a čočkami s antireflexní povrchovou úpravou. Tubusy zaměřovačů jsou vyrobeny z jednoho kusu lehkého kovu a plněny atmosférickým plynem.
Druhá řada optických zaměřovačů Odeon je určena pro malorážky a vzduchovky. Na rozdíl od modelů pro kulovnice nemá osvětlený záměrný bod a dodává se záměrnou osnovou Z-Plex, v provedení 4x20, 4x25, 4x32, 3-9x32 a 6x40. Také v tomto případě jsou zaměřovače vyrobeny z lehkého kovu a plněny atmosférickým plynem. Všechny zaměřovače Odeon mají výrobní čísla, jimiž se předchází nesrovnalostem v případě reklamace.
Pro lovce, které zaujalo míření s kolimátorem vyrábí Odeon Optics otevřený kolimátor se čtyřmi volitelnými záměrnými body a nastavitelným stupněm jejich jasu.
Optické zaměřovače značky Odeon Optics začala dovážet českotřebovská firma Řehák a Řehák. Celkově lze konstatovat, že zaměřovače Odeon, které lze bez montáže koupit za asi 5000 Kč a kolimátor, prodávaný za asi 2600 Kč, nabízejí dobrý poměr ceny a užitné hodnoty. K ceně zaměřovačů je nutné přičíst cenu montáže, kterou si zákazník volí podle vlastního výběru. Namontování zakoupeného optického zaměřovače provádí u Řeháků zdarma.
Text a fotografie Pavel Klozík
Zpracování dat...