Časopis Myslivost

Minerální krmiva Premin pro spárkatou zvěř

Ing. Ondřej FALTUS,
Minerální krmiva Premin pro spárkatou zvěř
S přicházejícím podzimem začíná všem myslivcům období zvýšené péče o zvěř v honitbách. V posledních letech se mnozí myslivci i myslivecká sdružení v péči o spárkatou zvěř neomezují jen na krmiva objemná, dužnatá a jadrná, ale stále více se u nich projevuje zájem o zkvalitnění krmného programu přidáním minerálních krmiv, která při správném způsobu aplikace spolu s kvalitním průběrným odstřelem výrazným způsobem napomáhají ke zvyšování chovné a trofejové kvality spárkaté zvěře. Rád bych proto nyní představil naši aktuální nabídku krmiv Premin z produkce firmy VVS Verměřovice.
Naším současně nejprodávanějším minerálním krmivem je Premin Spárkatá zvěř MAXI, jehož účinnost byla ověřena po mnoho let myslivci v honitbě Velké Losiny. Jejich praktické poznatky, závěry a doporučení včetně návodu na kvalitní průběrný odstřel jsme vydali knižně v publikaci s názvem „Metodika aplikace minerálních doplňkových krmiv v chovu spárkaté zvěře“. Premin Spárkatá zvěř MAXI je sypkým minerálním krmivem, které obsahuje makroprvky - vápník, fosfor, sodík a hořčík, stopové prvky - měď, mangan, zinek, jód, kobalt a selen s vitamíny A, D a E.
Pro nastávající sezónu jsme tento náš výrobek obohatili o vitamín C, který je důležitý pro správný a kvalitní vývoj kostí a tvorbu kolagenu a který si srnčí zvěř nedokáže vyrobit sama ve svém vlastním těle. Tento výrobek se nazývá Premin Spárkatá zvěř MAXI – SRNEC a je speciálním sypkým minerálním krmivempro srnčí zvěř.
Pro jelení a daňčí zvěř jsme připravili minerální krmivo Premin Spárkatá zvěř MAXI - JELEN, DANĚK, které je obohaceno o živou kvasinkovou kulturu Saccharomyces cerevisiae, která napomáhá správné funkci a stabilizaci bachorové mikroflóry v trávníku spárkaté zvěře.
V letošním roce jsme také rozšířili náš sortiment o minerální krmivo pro mufloní a veškerou dutorohou zvěř Premin MUFLON. Všechna výše uvedená minerální krmiva jsou sypká, aglomerovaná melasou pro snížení prašnosti a zvýšení chutnosti s doporučeným dávkováním 4 % z objemu denní krmné dávky. Ve většině případů jsou tato minerální krmiva přijímána bez problémů a zvěř si na ně rychle zvyká. Velká část myslivců, kteří od nás tato minerální krmiva odebírají, se často dotazují na možnost odběru těchto produktů v granulované formě. Proto jsme připravili zcela nový druh výrobků a nazvali ho MINERÁLNÍ GRANULE. V nabídce máme dvě varianty, a to Premin MINERÁLNÍ GRANULE - PAROHATÁ ZVĚŘ a Premin MINERÁLNÍ GRANULE - DUTOROHÁ ZVĚŘ. Jejich doporučené dávkování je 8 % z objemu denní dávky, při kterém se zajistí stejný příjem minerálních látek, stopových prvků a vitamínů, stejné jako při dávce 4 % sypkých minerálních krmiv.
Naše nabídka je dále doplněna granulovanými krmnými směsmi Premin směs MYSLIVECKÁ pro univerzální použití pro přikrmování spárkaté zvěře od podzimu do jara. Další granulovanou krmnou směsí je Premin směs BÍLKOVINNÁ, podporující v době aplikace od začátku roku do konce jara kvalitní vývoj mláďat v tělech samic a vývoj paroží u samců. Premin směs AMINO PLUS je granulovaná krmná směs s vyšším obsahem bachorově chráněných bílkovin pro podporu intenzivního růstu paroží v době parožení.
Novinkou v našem katalogu krmiv pro spárkatou zvěř je sušená kompletní mléčná krmná směs pro mláďata spárkaté zvěře MULTIMILK OK, která může najít uplatnění především v zájmových, oborních nebo farmových chovech.
Samozřejmostí je nabídka všech druhů krmné soli, jak sypké, lisované tak i kusové.
 
Katalog s nabídkou našich krmiv je ke stažení na našem webu www.sparkata.cz. Zájemci o katalog jej mohou obdržet také zasláním poštou nebo elektronicky.
Součástí naší činnosti je také pořádání různých mysliveckých přednášek, seminářů a konferencí, kde se snažíme diskutovat o problematice přikrmování a chovu spárkaté zvěře a vyměňovat si názory a zkušenosti. Všechny naše chystané akce avizujeme dopředu na našich webových stránkách.
Ing. Ondřej FALTUS,
VVS Verměřovice, s.r.o.
Zpracování dat...