Časopis Myslivost

Originál ze Švédska

Ing. petr Mikulášek
NeverLost® je švédská značka praktických výrobků určených pro lov a veškeré outdoorové aktivity, která stejně dobře poslouží profesionálům i jednotlivcům s nejvyššími nároky na funkčnost. U všech činností ve volné přírodě je nejdůležitější pravidlo šťastného návratu. To, co mnohdy může rozhodnout, je dobrá viditelnost uživatele za každé situace, která v nejednom případě může napomoci k záchraně toho nejcennějšího co každý z nás má – zdraví a života.
V široké nabídce je možno nalézt užitečný doplněk, který se na dlouhou dobu stane zároveň alternativou často užívané bezpečností vesty, neboť ta je díky své mechanické odolnosti v lovecké praxi použitelná krátkodobě či jednorázově.
 
Na vlastní pěst
Většina z nás dnes nežije uprostřed přírody. Moderní společnost nás postupně od přírody oddělila. To ale neznamená, že po přírodě a zážitcích s ní spojených netoužíme, a víc než kdy předtím si je nechceme nechat ujít. Mnozí z nás sní o panenské divočině, o posezení u ohně včetně možnosti vychutnat si nádherný výhled a ticho přírody na vlastní pěst. Pro některé to zůstane jen snem, ale pro mnohé se tato touha stane nutností.
Při lovu nebo i jen pobytu v přírodě na rozsáhlých územích každého kontinentu, kde je člověk pryč někdy i celé dny, bývá často odkázán sám na sebe. V takových okamžicích je důležité moci se spolehnout na své vybavení. Je dobré mít vše po ruce a vědět kdy, kde a jaký vhodný doplněk použít. Naším cílem je 100% funkčnost, protože „tam venku“ není čas přemýšlet o vkusu.
S touto filozofií bylo dosaženo velkého pokroku. Nejprve k užitku profesionálních lovců, poté i pro běžné uživatele a nadšence outdooru, kteří chápou a oceňují různé možnosti řešení a vysokou kvalitu provedení.
NeverLost vyvíjí kvalitní produkty pro lov a život v přírodě. Všechny výrobky jsou charakteristické oranžovo-černou barvou, která zaručuje také jejich výbornou viditelnost. Na tomto místě je důležité připomenout, že většina zvěře nevnímá oranžovou jako výraznou signální barvu a tato barevná kombinace je vyzkoušeným a dobře promyšleným řešením, které kdekoliv v přírodě skutečně spolehlivě funguje tak jak má – neruší zvěř, ale je dobře postřehnutelná lidským okem.

Různé požadavky
Je zřejmé, že odlišné aktivity vyžadují různé vybavení, ale jeden základní požadavek platí vždy. Chcete se na své vybavení spolehnout, abyste si nerušeně vychutnali výlet na kanoi, návštěvu panenské přírody nebo třeba loveckou výpravu. Většinou se nestane nic, ale někdy může jít o život. NeverLost zajistí, že vaše vybavení bude dobře vidět a vy ho tak nebudete muset pracně hledat v listí nebo porostu, zároveň svou oranžovou barvou vydá signál v případě vašeho ohrožení a ani Vás nebude těžké v nouzi vypátrat. Veškeré výrobky navrhují vývojáři firmy NeverLost a jejich spolupracovníci na lovu v náročných podmínkách nebo v situacích, kdy jsou odkázáni sami na sebe někde v divočině. Nejlepší nápady totiž vycházejí z praxe. Poté již přichází na řadu vývoj a testování.
 
Kvalita především
Jak my, tak profesionálové, kteří naše výrobky používají, je podrobujeme zkouškám. Kolik unese karabinka? Zůstane nápoj v termosce skutečně teplý? Velký důraz klademe na výběr materiálů, zesílení nití, přidání švů a mnoho dalších detailů, které oceníte až v praxi.
Výrobkem, který má za sebou více testů než ostatní, je náš batoh Dry Vault™, to proto, že je s námi od samého začátku. Na stejném základu jsme pro letošní rok vyvinuli další výrobky s Dry Vault™ vodotěsným oddílem, použitelném v každém ročním období. Do tohoto prostoru pak uložíte nejcennější a nejzranitelnější věci vaší výbavy, jako jsou fotoaparát, mobilní telefon, peněženka nebo doklady.
K našim výrobkům se tak řadí především pevné tašky a batohy, ve kterých svých „pět švestek“ nutných k bezpečnému přežití snadno přepravíte. Dobrá taška nabídne dostatek prostoru pro vaše vybavení, které do ní snadno nabalíte, obsah dobře ochrání a bude se vám pohodlně nosit. Tašky, obal na zbraň a batoh z naší nabídky jsou vybaveny výše uvedeným stoprocentně vodotěsným oddílem. Uživatelé se na ně mohou spolehnout, kdekoliv je nechají, vždy spolehlivě poslouží.
Naše nože a sekerky jsou vyráběny ve Švédsku z té nejlepší kvalitní oceli. Jsou příjemné na uchopení, pracovat s nimi je hračka a navíc - ztratíte je skutečně těžko.
Lovci i rybáři ocení naše termosky, sedací podložky, nepromokavý obal na telefon, skládací hrneček, upínací popruhy. Nejen vodákům se jistě zalíbí sady vodotěsných pytlíků a odolné vaky do kterých lze bezpečně uložit veškeré vybavení.
A i když jste zatím outdoorový amatér, zasloužíte si to nejlepší. Nejsme nejlevnější, ale kvalita nedává prostor kompromisům. Časem zjistíte, že sázet na ni se vyplatí. Zkrátka - co dobře vidíte, to neztratíte!
Roland AHLSTRÖM,
Zpracování dat...