ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Časopis Myslivost

Pražská výstava nožů

Myslivost 2/2012, str. 56  Text a snímky Jan VÁVRA
Čas již neúprosně ukrajuje z nového roku 2012, přesto bych se letmo rád ohlédl do roku minulého za poslední nožířskou akci roku. Pražská výstava nožů, pořádaná pražským výrobcem nožů Zdeňkem Jančou, patří už stabilně mezi tři největší akce roku na československé nožířské scéně. Proto jsem v neděli 11. prosince prostě nemohl chybět.

Výstava měla opět dvě části – v přízemí prodej továrně vyráběných nožů a v prvním patře prezentace jednotlivých nožířů.  Těch se výstavy zúčastnilo na třicet, a to nejen z Čech, ale i Slovenska, Polska a Maďarska. Součástí výstavy byla také ukázka ateliérového focení nožů, které předvedl vášnivý fotograf a nožíř Tomáš „Trman“ Rücker a k vidění byla kromě nožů i nepřeberná záplava materiálů pro jejich výrobu.

Není proto divu, že zimní výstava opět přilákala stovky návštěvníků, kteří se přišli pokochat díly přítomných nožířů, pozdravit svoje vystavující přátele, případně si i odnést nějaký ten ostrý skvost. V následujícím přehledu se pokusím ukázat alespoň některé nože, které mne zaujaly svým provedením.

Zpracování dat...