ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Časopis Myslivost

Březen /2013

club4hunters – klub, který má smysl

Club4hunters je sdružení myslivců a přátel přírody, kteří společně využívají sílu a možnosti členské základny klubu k dosažení výhodných podmínek při vlastních investicích do myslivosti. Z několika nadšenců v době vzniku se počet členů mnohonásobně zvýšil, a klub je tak schopen pro své členy zajistit zajímavé podmínky u významných partnerů, kteří jsou ochotni pouze pro členy klubu nabídnout široký sortiment vybavení a služeb za podmínek, které by jinak nemohli získat. Klub mám ale další rozsáhlé plány, proto jsem požádal předsedu Karla Pěnku o rozhovor a představení klubu a jeho aktivit.

 

Kdy váš klub vnikl a co bylo hlavním důvodem jeho vzniku?

Náš lovecký klub vznikl, i když jen formálně, už před lety, když jsme opouštěli brány Střední lesnické školy Bedřicha Schwarzenberga v Písku. Tehdy jsme se vydali každý vlastní cestou, i když naše přátelské vztahy zůstaly až dodnes fantastické. Samozřejmě jsme se od té doby mnohokrát setkali na společných loveckých akcích a na přátelských posezeních.

Už tehdy vznikla myšlenka společně jednat a vystupovat vůči obchodníkům, zejména při nákupu mysliveckého vybavení, hlavně zbraní, střeliva a oblečení. Tato myšlenka během doby vyústila k založení klubu myslivců, lesníků a přátel přírody "club4hunters", ve kterém využíváme sílu členské základy při jednání s mnoha firmami a obchodníky, abychom mohli naše možnosti nabídnout i ostatním kolegům myslivcům, kteří každoročně investují do svého milovaného koníčku spoustu času a samozřejmě i nemalé prostředky. Díky těmto možnostem jsme pro ně schopni zajistit zajímavé výhody

 

Jaké jsou tedy hlavní výhody členství v klubu?

V našem klubu najdete mnoho výhod. Naše společné výhody členství jsou přímo úměrné početnosti členské základny. Začátky byly pouze mezi nejbližšími, ale postupem času se naše základna začala velice rozrůstat a dnes se opírá o několik stovek členů a neustále se rozšiřuje. Díky tomuto nárůstu jsme schopni pro členy vyjednávat zajímavější podmínky u významných partnerů, kterých by sami nikdy nedosáhli. Tito partneři jsou ochotni pouze pro nás zvýhodnit široký sortiment vybavení a služeb pro myslivce a přátel přírody. Naším cílem je kromě jiného zajistit výhodný a unikátní nákup v ČR pro každého člena našeho klubu. Tyto partnery hledáme napříč sortimentem tak, abychom co nejlépe uspokojili požadavky každého z našich členů, takže vybíráme ze značek prestižních, standardních i obyčejných.

 

Jsou výhodné nákupy a slevy jedinou výhodou členství?

To rozhodně ne. Kromě příležitosti výhodných nákupů najdou naši členové možnost klubového pojištění myslivosti, které je již zahrnuto v ročním členském příspěvku a je jedno z nejvýhodnějších pojištění pro myslivce na trhu. Na webové platformě najdou členové klubu prezentace svých úlovků, inzerci, představení novinek na trhu, prezentace od dodavatelů, diskuze, ankety, podmínky společných loveckých akcí, možnost podílet se na tom, aby klub nabízel svým členům stále větší příležitosti. Do budoucna bychom rádi vytvořili komunitu podobně smýšlejících lidí, kteří mají chuť propojit nejen své lovecké, ale i pracovní aktivity, s možností prezentace a propojení jejich společností a obchodů, školení na rozvoj osobnosti, apod..

 

Plánujete také další společné akce pro členy klubu? Budou se na nich moci účastnit i nečlenové?

Ano. Výhody, o kterých jsem mluvil, jsou základem činnosti klubu, ale kromě nich plánujeme celkem rozsáhlý vzdělávací a praktický program pro všechny myslivce, kynology a přátele přírody, který budeme prezentovat na našem webu, který je hlavním komunikačním místem pro předávání informací o našich aktivitách. Seminářů, školení, prezentací, kurzů a společných schůzek se bude moci zúčastnit každý, ale členové klubu a například i předplatitelé časopisu Myslivost budou mít výhodnější podmínky účasti.

 

Jaké konkrétní semináře, kurzy a setkání připravujete?

Ve spolupráci s ČZU v Praze, katedrou myslivosti a lesnické zoologie, jmenovitě s prof. Ing. Jaroslavem Červeným a doc. Ing. Vladimírem Hanzalem plánujeme odborné semináře z oblasti ekologie šelem, obornictví a bažantnictví, hospodaření v agrární krajině, podpora biodiverzity, apod.. Dále plánujeme kurzy s individuální výukou vábení zvěře „Naučíme vás vábit“ – srnec, jelen, sika, daněk a predátoři, které jsme již s velkým zájmem pořádali v loňském roce. Jedná se o zcela jiný přístup vedení kurzu, kdy je maximálně 8 - 10 účastníků a lektor se jim věnuje individuálně 4 - 6 hodin, s velkým důrazem na praktickou část. S jedním z našich nejlepších českých kuchařů, Václavem Šmerdou a kuchyňským studiem Color food Pavla Bortníka plánujeme kurzy vaření „Zvěřina v kuchyni I. - III.“, kdy se pod jejich vedením naučí účastníci kurzu připravit všechny druhy naší zvěřiny do podoby moderních zvěřinových pokrmů.

 

Který s těchto kurzů považujete za nejužitečnější a který byste doporučil?

Myslím, že jsou všechny velmi dobře připravené a podařilo se nám zajistit zajímavé lidi, odborníky ve svých oborech, kteří mohou svoje zkušenosti předat dál, ale asi bych doporučil kurz, po kterém jsem se ještě nezmínil. Největším problémem naší myslivecké členské základy je nedostatek střelecké praxe, který se projevuje zejména na společných lovech. Neumíme střílet, hlavně z kulových zbraní! Úspěšnost na naháňkách je žalostná, 10 - 12 ran na jeden ulovený kus. Je to i tím, že nemáme povinné střelby, nejsou místa, kde se dá trénovat střelba na běžící terč a není dostatek střeleckých simulátorů za dostupných podmínek. Proto jsme se rozhodli připravit kurzy s výukou střelby na běžící terč, jednak na několika střelnicích po celé ČR, kde budou účastníci používat své vlastní zbraně a potom také možnost, kdy si budou moci objednat projekční střelnici na svou společnou akci (členskou schůzi, naháňku, brigádu…), kdy jim ji přivezeme na místo konání akce.

 

Jak se dozví zájemci o pořádání vašich akcí? Jen z vašich webových stránek?

Náš web je základní informační místo. Ale rádi bychom zavedli stálou rubriku i v časopisu Myslivost, která bude informovat o plánovaných a proběhnuvších akcích klubu, ale bude i přinášet zajímavé novinky z veletrhů, výstav, seminářů a mysliveckého dění nejenom v České republice.

-PR-

 

 

Zpracování dat...