ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Časopis Myslivost

Česká značka kvalitního nočního vidění

Myslivost 9/2015, str. 42  Karel Kaufmann
Byť se to to možná někomu na první pohled nebude zdát, Night Pearl je česká rodinná značka špičkových přístrojů nočního vidění. Značku založil Miroslav Rudel, který je již více než čtyřicet let vášnivým myslivcem a svou myšlenku objasňuje slovy: Lásku k přírodě jsem si pěstoval již od útlého dětství a myslivost se stala mou vášní již během studí na střední škole. Posléze se můj koníček stal i mou obživou. Začínali jsme s prodejem a výrobou mysliveckých doplňků a také nočního vidění. Při svých nočních lovech jsem však nebyl spokojen s výkonem a ovládáním nabízených přístrojů jiných výrobců a má nespokojenost vyústila až do nutnosti přístroje vylepšit. A tak vznikla značka Night Pearl. Nyní již naše výrobky testuji při každé vycházce do lesa a snažím se své poznatky přenášet do praxe pro ještě lepší zážitek z lovu.
 
Zajímalo mne, kdy se vlastně zrodila myšlenka mít vlastní značku, přece jen je to v segmentu těchto přístrojů značně neobvyklé.
Myšlenka vlastní značky se zrodila již v roce 2008, kdy byl Night Pearl prémiovou verzí tehdejších amerických přístrojů ATN a v současnosti nabízené pod značkou Armasight. Velmi pozitivní ohlas uživatelů a příchod nových technologií daly možnost pro rozšíření portfolia produktů a tím vývoj nočního vidění i termovizních přístrojů nabral konečně patřičný směr. Značka Night Pearl byla založena již před sedmi lety s nabídkou prémiového nočního vidění od tehdejší značky ATN. Zákazníci vyžadují tu nejvyšší kvalitu jí s produkty NIGHT PEARL dostávají. Pro dosažení prvotřídní kvality produktů značka využívá nejmodernějších technologií výroby mikro-kanálků zesilovače jasu obrazu od světových výrobců. Spolupracujeme se světovými výrobci komponentů do termovizních přístrojů.
 
Cesta k vlastním produktů nebyla však asi vůbec jednoduchá.
Úzká spolupráce s předními výrobci nočního vidění pomohla týmu z Night Pearl ve výborné orientaci na trhu a další propojení byly již jen otázkou času. Čeští zákazníci jsou velmi nároční a vyhledávají nové technologie, případně vyžadují perfektní cenu a servis pro již stávající a známé druhy nočního vidění nebo termovize. Night Pearl se poměrně dlouho potýkal s konkurencí ve značkách ATN, Dedal, Pulsar a podobných. Četné lovecké výpravy a následné zpětné vazby od zakladatele značky a zákazníků byly tím pravým impulsem a studnicí nápadů pro vývojový tým zkušených techniků. Proto již dnes má Night Pearl ve svém portfoliu produkty vyrobené v České republice.
 
Takže vámi nabízené výrobky jsou z určité části dílem českých hlav a z českých komponentů?
Na produktech pracují také čeští myslivci, a proto se jim lépe daří vcítit se do potřeb kolegů a zprostředkovat jim dokonalý zážitek z lovu. Prémiové řady výrobků Night Pearl jsou vyráběny z komponentů, které používají k výrobě optiky nebo kompletních produktů také Dedal nebo Armasight. Noční vidění Night Pearl tak dosahuje stejných a někdy snad i lepších kvalit, přitom ale za domácí, příznivější ceny. Proto je Night Pearl v porovnání s předními výrobci stále více oblíben i u zákazníků po celé Evropě.
 
Night Pearl není jen noční vidění, v rozsáhlém portfoliu nalezneme také termovizní přístroje. Mnoho myslivců si zatím plete typy přístrojů…
Jistě je vhodné jim proto připomenout, na jakém principu pracují právě termovizní přístroje. Termovizní přístroj mění tepelné vlny, které vyzařuje každý objekt, na viditelný obraz zobrazený například na displeji. Termovizní technologie je dále využívána v průmyslu, používá se k měření na dálku a nebo k obraně státu. Termovizní přístroje zobrazují teplotu pouze na povrchu. Tepelné vlny proudí přes speciální čočku z germaniového skla až k detektoru, kde se digitalizují. Výstupem digitálního signálu je obraz na displeji. Obraz může být černobílý nebo pestrobarevný, a to v závislosti na použití termovizního přístroje. Lovecké využití vyžaduje černobílé odstíny barev, pro dlouhodobější pozorování. Vyspělejší modely mají také zvýraznění pozorovaného cíle červenou barvou. Pro přesné rozpoznání teplot se v průmyslu využívá barevné spektrum. Kvalitní termovize se nepozná jen podle parametrů, je třeba její test v přírodě. Tým inženýrů vylepšuje program termovizního jádra každým dnem, a proto mohou uživatelům nabídnout opravdu to nejlepší na trhu. Termovizní technologie ale například znemožňuje vidět přes sklo.
 
Dobrá, pojďme ale zpět k přístrojům nočního vidění, stálo by za to zopakovat stručně základní princip těchto přístrojů
Přístroje Night Pearl volí ti, kteří potřebují vidět v noci a za všech okolností. Přístroje navrhují technici vyvíjející optické soustavy nočního vidění pro další mezinárodní společnosti na trhu. Proto může noční vidění Night Pearl garantovat perfektní prostupnost zbytkového světla přes optiku až k mikro-kanálku zesilovače jasu obrazu a stává se tak dokonalým i nepostradatelným společníkem pro noční lov.
 
Které vaše výrobky si tedy nejčastěji čeští myslivci pořizují?
Nejpopulárnější výrobky Night Pearl dokonale pokryjí potřebu myslivce vidět v noci a bezpečně rozeznat pozorovanou zvěř. Uživatelé v Česku, a také v zahraničí, nejčastěji kombinují právě termovizní monokulár Night Pearl IR510 pro vyhledání zvěře a rychlé rozeznání druhu zvěře. Pomocí předsádky nočního vidění Night Pearl NP-22 mohou posléze perfektně rozeznat vitalitu zvěře a dokonale zvážit její případný lov. Pro naprostou přesnost a preciznost nejen zpracování, ale i obrazu jsou produkty Night Pearl stále více a více poptávány.
 
Můžete tedy prosím tyto dva výrobky stručně představit
Termovizní monokulár IR510 se za velmi krátkou dobu stal oblíbeným pomocníkem řady myslivců. Díky červenému módu mohou takto všichni uživatelé rychle najít a vyhledat jakoukoliv zvěř. Night Pearl IR510 funguje skvěle jak před den, tak i v noci, jak za mlhy, tak i za silného deště. Téměř neslyšitelná kalibrace obrazu a výdrž baterie až 8 hodin garantuje, že IR510 nenechá nikoho na holičkách.
Night Pearl NP-22 vychází z léty ověřené praxe a jediného zcela bezpečně fungujícího systému zachování přesnosti střelby. Night Pearl NP-22 využívá souhry optické osy a zesilovače jasu obrazu, aby dosáhl perfektní přesnosti zásahu a výborného obrazu při nasazení na jakýkoliv puškohled.
 
Vím ze svého okolí, že se okruh uživatelů stále rozšiřuje, což je asi nejlepším důkazem kvality výrobků. Jaký jim poskytujete servis a podporu?
Night Pearl má propracovaný zákaznický servis, kdy zakoupením výrobku Night Pearl získává zákazník i balíček profesionální péče, která mu zajistí mnoho let spokojeného užívání přístroje. U noktovizorů získává 24 měsíců záruky na celé zařízení plus dalších 24 měsíců na mechanické závady přístroje. U termovizních zařízení získává 36 měsíců záruku na celé zařízení bez výjimky. V případě poruchy se o vše postará tým Night Pearl. Přístroj doma u zákazníka vyzvedne partnerská přepravní služba a po servisu jej opravený doručí zpět. Servisní středisko značky Night Pearl opraví každý přístroj do 30 dnů, pokud ne, tak dostane zákazník nový přístroj. Tímto však nadstandardní péče o zákazníka a jeho přístroj nekončí. I po uplynutí záruční doby jsou servisní experti Night Pearl kdykoliv k dispozici pro radu nebo opravu. Denně je také k dispozici tým profesionálů prověřený lety zkušeností s noktovizními a termovizními přístroji. Stávající i potenciální vlastnící produktů Night Pearl se tak mohou zeptat na nejrůznější škálu dotazů.
 
Můžete na závěr prozradit něco ze zákulisí, co připravujete pro nejbližší budoucnost?
Logicky asi nebudu prozrazovat obchodní tajemství, ale mohu na závěr potvrdit, že v současné době se ve firmě intenzivně pracuje na nových modelech, které vycházejí z poznatků a praxe zákazníků. Můžeme dodat, že se Night Pearl zapojuje do řady programů podporující růst a vývoj ve firmách, a nejen proto snad má Night Pearl velký potenciál, věřím, že českým myslivcům přineseme ještě mnoho zajímavých a pro mysliveckou praxi potřebných přístrojů.
 
Připravil Karel KAUFMANN
Snímky archiv NIGHT PEARL
Zpracování dat...