Časopis Myslivost

V království holinek s úctou k lidské zručnosti

Myslivost 5/2016, str. 54  Jiří Kasina
Musím hned na začátku přiznat, že když jsem dostal pozvání se na skok podívat do Francie do výrobního závodu, kde vyrábějí údajně nejlepší holinky na světě, představoval jsem si nějakou velkou honosnou gumárenskou fabriku s mnoha složitými stroji, které z gumy lisují holinky „jak Baťa cvičky“. Do Francie jsme letěli na pozvání firmy AIGLE, v reprezentační prodejně v centru Paříže jsme si mohli prohlédnout kolekci oblečení a obuvi pro modelové období zima 2017. Je třeba říci, že firma AIGLE je firmou vyrábějící nejen obuv, ale i stylové oblečení s jasnou inspirací přírodou a přírodním životním stylem, oblečení a vybavení v prvé řadě příjemné, stylové, z přírodních materiálů a hlavně funkční. Asi nejen proto je považována za jednu z top značek v tomto oboru.
Tradice firmy spadá do roku 1853, kdy zakladatel firmy, původem Američan, přinesl potřebné know-how do Francie, proto onen anglicky znějící název a symbol orla bělohlavého ve znaku. Nás zajímala ale hlavně výroba holinek pro myslivce, rybáře, jachtaře a farmáře.
Do Francie jsme byli pozváni i v souvislosti s oslavou 20. výročí stěžejního modelu Parcours, který se vyrábí ve dvanácti různých modelech a je to asi první holinka na světě, která byly vyvinuta pro pravidelné a dlouhé chození v nezpevněném terénu. Napomáhá k tomu výborná fixace kotníku, měkká antistressová podešev a speciální absorpční polštář pod patou. Důkazem úspěšnosti budiž nejen dvacet let úspěšného prodeje, ale už více než dva miliony prodaných párů.
Holinky se vyrábějí ve výrobním závodě nedaleko městečka Châtellerault, asi 300 km jihozápadně od Paříže. Cesta rychlovlakem TGV nám rychle uběhla. Představoval jsem si nějaký moderní výrobní závod s mnoha moderními technologiemi. Náš průvodce, obchodní ředitel Alan, nám ale ještě cestou ve vlaku vysvětlil, že od roku 1953 je výrobní závod umístěn v prostorách bývalé vojenské základny americké armády a že se máme připravit na ukázku ruční výroby.
A opravdu – už při příjezdu nás vítají nekonečné dlouhé přízemní haly, před kterými si lze snadno představit, kde parkovala vojenská technika. Střídmost a účelnost především, nebýt loga u vstupu, představoval bych si takto nějaký zemědělský podnik.
Logicky jsme šli podle postupu výroby. Holinky AIGLE jsou jedinými na světě, které jsou vyráběny téměř zcela z přírodního kaučuku. Na začátku výroby v obrovské míchárně se zamíchává hmota, kterou tvoří 90 % přírodního kaučuku, 5 % syntetického kaučuku pro zlepšení mechanických vlastností a zbylých 5 % tvoří 12 – 14 různých chemických příměsí a přísad.
Hned na začátku je třeba říci, že si firma velmi střeží výrobní tajemství, na většině míst výroby jsem proto nemohl fotografovat, jen koukat, složení směsi kaučuku je střežené jak návod na Becherovku.
Přírodní kaučuk nakupuje firma většinou z Asie, konkrétně z Thajska, Vietnamu a Malajsie, část pochází také ze střední Ameriky a Brazílie, nově prý ověřují a zkoušejí také přírodní kaučuk z afrických zemí. Složení je ale alchymie, velmi prý záleží na průběhu počasí v příslušné zemi v konkrétním roce, neboť podle toho se prý citelně mění kvalita kaučuku.
Dalším prý velmi důležitým detailem je udržení dlouhodobě stejné barevnosti.
Úvodní hala s míchárnou je asi jediné místo, kde v celém výrobním závodě najdete větší stroje, kaučuk se několikrát mísí, hněte, lisuje a protahuje, výsledkem jsou pláty surové hmoty, které jdou dále do strojů, kde se vysekávají jednotlivé díly bot.
Zde je asi třeba konstatovat dva hlavní rozdíly v druhu vyráběných holinek. Běžné, nezateplené, se v podstatě dále slepují z dílů hmoty kaučuku natavené na nosné tkanině. Složitější je výroba zateplených holinek – na neoprenovou nebo z jiné izolační tkaniny vytvořenou jakoby ponožku na hliníkovém kopytu se postupně nanášejí ručně vrstvy kaučukových dílů.
A právě ve výrobě mne asi čekalo největší překvapení – vše je to vlastně ruční manufaktura! Na hliníkových kopytech se posunují jednotlivé boty, zaměstnanci pak v 60 až 70 samostatných operacích ručně sestavují každou botu. A věřte, že to bylo pokoukání, kdy mne jen z pohledu bolely ruce! Každý díl je umísťován na kopyto ručně, v permanenci jsou zručné prsty, zaměstnanci boty doslova laskají, hladí, ale také pečlivě vytahují, nasazují a ohýbají. Doslova koncert!
O tom, že to není jednoduchá práce, svědčí to, že se musí zaměstnanci po dvou hodinách práce vystřídat a pokud chce někdo tuto práci dělat, jeden výrobní úkon se prý učí třeba i jeden a půl roku!
Škoda, že nemohu přinést fotodokumentaci, neboť právě um a fígle při ruční výrobě jsou tím cenným, co odlišuje kvalitu zdejší výroby od levné asijské produkce a firma nechce tyto postupy dávat ve známost.
Každá bota se skládá z 12 až 15 hlavních dílů a při výrobě projde bota až 70 jednotlivými operacemi.
Během celé výroby putují boty stále vlastně ve stavu surového přírodního kaučuku, až úplně na závěr, po dokončení kompletace dílů, jdou holinky do čtyřech velkých pecí, kde se při 130 oC asi hodinu vulkanizují. Po zchladnutí ještě projde každá bota testem propustnosti – jednoduše se nafoukne a ponoří do vody – tedy stoprocentní výstupní kontrola. Výhodou přírodního kaučuku je to, že při malém průrazu holinky, například o trn, se přírodní kaučuk zase stáhne a bota dále těsní.
Je opravdu neuvěřitelné, že vše probíhá ručně, s úžasem jsem třeba hleděl na pána, který nalepoval ručně podle kartonové šablony zcela přesně na konkrétní místo přezku na utažení horního okraje, jiná dáma zase ručně, na milimetr přesně zcela strojovými pohyby oblepovala podrážku a nebo pásek na zadní straně holinky.
Mimochodem – gumové podrážky s různými vzorky jsou asi jediným hlavním dílem, který se do výroby dováží, konkrétně z pobočného závodu ve Španělsku, stejně tak se z Portugalska dovážejí díly z kvalitní kůže na některé modely kombinovaných holinek.
Celkem tu vyrobí asi 320 zaměstnanců denně až 4000 párů bot, ročně odejde přes expedici na 700 000 párů holinek. Fluktuaci zaměstnanců tu tíéměř neznají, pracuje tu už mnohdy třetí či čtvrtá generace z jedné rodiny.
Závěr exkurze probíhal ve zkušebně, kde se vzorky z výroby průběžně testují. Na vlastní oči jsem se přesvědčil o rozdílnosti kvality. Zatímco holinky z asijské produkce jsou vyráběny a v testech vydrží „výkon“ maximálně 50 000 kroků, holinky AIGLE jsou stavěny na standardní životnost 450 až 500 tisíc kroků, při testech však většinou vydrží až 2 miliony kroků! Byť by se to zdálo nepodstatné, tak třeba holinky pro farmáře, který v nich pracuje dennodenně několik hodin, pak vydrží sloužit i několik let, zatímco levné asijské produkty neodslouží ani celou sezónu. A to nemluvě o pohodlí při nošení, kdy jsou holinky AIGLE zvláště pod patou a prsty sestaveny tak, aby co nejlépe tlumily nárazy a držely dobře a pevně klenbu chodidla.
Ano, pravda, cenově jsou holinky AIGLE někde jinde, ale znáte to přísloví „Nejsme tak bohatí, abychom si kupovali levné věci“.
Na závěr je třeba říci, že firma AIGLE zatím na východoevropském trhu není příliš známá, boty se tu prodávají jen příležitostně, kromě 70 prodejen ve Francii je jen po jedné v Německu, Norsku, Švýcarsku, Holandsku a dvě v Belgii. Kupodivu jen v Japonsku je 120 prodejen a další desítky v jiných asijských zemích a v Austrálii. Kvalita se tedy prosazuje i přímo v místě asijské velkoprodukce!
Ale návštěva výrobního závodu v Châtellerault byla s největší pravděpodobností impulsem pro to, aby se první oficiální prodejna a širokospektré zastoupení značky ve východní Evropě objevilo právě v České republice. Budete-li si chtít holinky vyzkoušet a osahat osobně, máte k tomu ideální příležitost na výstavě Natura Viva v Lysé nad Labem.
Pamatujte, že až je budete brát do ruky, tak je za každou botou skryta šikovnost a námaha mnoha párů rukou šikovných francouzských zaměstnanců. Alespoň já si po návštěvě výrobního závodu vážím ruční lidské práce podstatně více než dříve!
Připravil Jiří KASINA
 

Zpracování dat...