ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Časopis Myslivost

Červenec / 2017

Celostátní přebor ČMMJ na loveckém kole

Myslivost 7/2017, str. 95  Jan Buksa
Dne 13. května uspořádal OMS Hodonín, z pověření ČMMJ Celostátní přebor na loveckém kole. Hodonín - velká neznámá pro většinu střelců - ještě nikdy se zde nestřílel republikový závod a nikdo ani nevěděl, jak střelnice vlastně vypadá. Výsledek ale předčil očekávání, střelnice posazená do bývalé vojenské střelnice, množství prostoru kolem dokola, celkem slušný příjezd, parkování téměř všude.
Počasí se ukazovalo jako příjemné, zbývalo technické zařízení, které jako jediné mohlo pokazit první dojmy. Ovšem i toto nezklamalo, a tak mohl začít slibně vypadající přebor.
Celkem se sjelo do Hodonína na střelnici Pánov 57 střelců z celé ČR v kategoriích senioři, veteráni, superveteráni a ženy. Scházela pouze kategorie junior.
Po slavnostním zahájení začal přebor a od prvních výstřelů bylo jasné, že to s letošním titulem někteří střelci myslí opravdu vážně. Kolem poledne se podle předpovědi přihnala průtrž a přívaly vody přerušily soutěž uprostřed položek. Naštěstí to nemělo negativní dopad na některého z favoritů. Opět vysvitlo slunce a soutěž zdárně dospěla do finálových položek, které, téměř jako vždy, zamíchají pořadím.
Tak se stalo i letos a celkovým vítězem a přeborníkem na rok 2017 se stal Radek Chalupník nástřelem 96 b., druhý Ing. Jindřich Kořínek nástřelem 95 b. a třetí Ing. Jaroslav Foukal nástřelem 94 b. Prvních deset střelců v absolutním pořadí získalo možnost zúčastnit se losování o kulovnici a dále obdrželo brokové náboje od firmy Sellier&Bellot.
Kategorii veteránů vyhrál s přehledem Ing. Kořínek Jindřich nástřelem 95 b., druhý MUDr. Václav Doupovec nástřelem 74 b. a třetí Lubomír Chylík nástřelem 73 b.
Superveterány vyhrál Václav Koubek nástřelem 73 b., na druhém místě skončil těsně Milan Poddaný nástřelem 72 b. a třetí místo patřilo Jaroslavu Jenyšovi nástřelem 63 b.
V kategorii ženy vyhrála Pavla Chmelařová nástřelem 61 b.
Závěrečné vyhlášení výsledků provázelo malé nedorozumění, kdy pořadatelé opomněli připočítat finálovou položku k celkovému výsledku, ale toto bylo okamžitě opraveno, a tak mohlo dojít k předání pohárů a cen pro každého účastníka velmi zdařilého a kvalitního přeboru.
Vyvrcholením vyhlášení bylo losování výherce kulovnice od České zbrojovky na který mělo nárok prvních deset střelců v celkovém pořadí. Šťastným výhercem této kulovnice od České zbrojovky typu CZ 557 LUX se stal Jiří Ždímal.
Jan BUKSA
 
Zpracování dat...