ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Časopis Myslivost

Červenec / 2017

Celostátní přebor ČMMJ v loveckém kulovém čtyřboji a v lovecké kombinované střelbě

Myslivost 7/2017, str. 94  Dan Švrčula
O víkendu 20. a 21.5 se konalo v Písku pod záštitou Okresního mysliveckého spolku Písek na střelnici Lesů města Písek Provazce několikero střeleckých akcí. Na sobotu 20.5. připadl celostátní přebor ČMMJ v loveckém kulovém čtyřboji, lovecké kombinované střelbě a CZUB tour. V neděli 21.5. se střílela pouze lovecká kombinovaná střelba.
Od sobotního rána bylo na střelnici rušno, protože se sem sjelo více než 50 střelců z celé České republiky. Organizátoři zajištovali vše potřebné a v půl deváté proběhlo slavnostní zahájení, kterého se zúčastnil kromě jiných i předseda Střelecké komise ČMMJ Jan Matulka. Významnosti této akce přidala dvojice trubačů, která se postarala o zatroubení na začátku i konci dne.
Po nástupu si všichni zkontrolovali na vyvěšené tabuli, v jaké rundě a od kolika hodin střílí jakou položku. Vzhledem k hojné účasti nebyl čas na prostoje a střelci se postupně hrnuli na střelecká stanoviště.
Počasí akci tolik nepřálo, neboť ještě v pátek jsme měli letní počasí, ovšem během noci se výrazně ochladilo. Závodníci i pořadatelé proto museli opět vytáhnout oblečení pro sychravé počasí.
Po dlouhém dni proběhlo slavnostní vyhlášení, kdy se kromě výsledků lovecké kulové střelby vyhlašovaly výsledky II. kola CZUB touru na běžícího kňoura, který spolupořádá ČMMJ, z.s. s Českou zbrojovkou, a.s.
 
Výsledky loveckého kulového čtyřboje
Celkovým vítězem závodu se stal Martin Šlechta z kategorie seniorů, který nastřílel 199 z 200 možných, následovaný Ondřejem Borákem, Tomášem Staňkem a Zbyňkem Červenkou, kteří měli nastříleno shodně 198 bodů a musel rozhodnout rozstřel (-49, -47, -44). První desítku nejlepších střelců zavíral Josef Černý nástřelem 193 z 200.  Prvních 10 soutěžících obdrželo hodnotné ceny, včetně brokových nábojů od Sellier&Bellot a získalo možnost se dostat do losování o kulovnici od České zbrojovky Uherský Brod.
Co se týče kategorií, tak v ženách startovala pouze Michaela Štenglová, která se umístila velmi dobrým nástřelem 188 z 200 na výborném celkovém 16. místě z 50.
V kategorii junioři se utkali čtyři střelci a jedna střelkyně. Překvapivý výsledek a velmi slušný nástřel předvedla Simona Hejduková, která chlapce odsunula na nižší pozice a v kategorii poměrně jednoznačně zvítězila nástřelem 184 z 200 a umístila se na celkovém 20. místě! Na druhém místě skončil Jan Matulka ml. nástřelem 179 a na třetím místě Přemek Macl nástřelem 160.
Nejlepší střelci se opět sešli v kategorii senioři, kde nejlepší závodníci stříleli téměř bezchybně. Nyní musím zopakovat celkové pořadí, protože závod vyhrál Martin Šlechta, na druhém místě Ondřej Borák a na třetím místě Tomáš Staněk. O druhém až čtvrtém místě se rozhodlo v rozstřelu. Pomyslné bramborové umístění tedy připadlo již výše uvedenému Zbyňkovi Červenkovi.
V kategorii veteráni musel o vítězi rozhodnout konečný rozstřel mezi Jindřichem Kořínkem a Karlem Kotrcem, kdy oba měli shodně 197 bodů! Ve finálovém rozstřelu suverénně zvítězil Jindřich Kořínek nástřelem 42 oproti 28 bodům Karla Kotrce. Na třetím místě skončil Miroslav Náhlík nástřelem 194 bodů.
Kategorie superveteránů se zúčastnili pouze tři střelci, kde jednoznačně zvítězil Jan Kaufner nástřelem 178 bodů, zatímco druhý Jindřich Kubík měl o poznání méně - 148 bodů. Na třetím místě se umístil Václav Pešek nástřelem 141 bodů.
Na konec proběhlo losování o kulovnici od České zbrojovky mezi střelci na 1. až 10. místě celkově, jedná se o CZ 557 LUX, je to model s otevřenými mířidly s výškově nastavitelnou muškou a se světlovodným vláknem pro lepší čitelnost. Hlavní předností tohoto modelu je pažba s lícnicí, která je vyrobena z kvalitního tureckého ořechu a opatřena povrchovou úpravou olejováním. Tuto kulovnici získal Martin Šlechta, kterou mu předal osobně vedoucí odboru marketingu České zbrojovky, a.s. Ing. Karel Bařinka. Losování se ujala vítězka kategorie junioři Simona Hejduková.
Příjemnou střeleckou sobotu zakončilo zatroubení přítomných trubačů a poté už nezbývalo než se těšit na zbytek sportovního střeleckého víkendu, protože následovala Lovecká kombinovaná střelba.
Nedělní pokračování v lovecké kombinované střelbě
 
V neděli se sešlo na zahájení o poznání méně střelců, nastoupilo jich pouze 21, díky tomu bylo postaráno o vyšší motivaci, protože všichni měli šanci se dostat do konečného slosování o kulovnici od České zbrojovky a získat brokové náboje od Sellier&Bellot.
V rámci lovecké kombinované střelby se střílely 4 kulové a 4 brokové položky. Celkovým vítězem byl tentokrát Tomáš Staněk (senior), který suverénně vyhrál nástřelem 781 z 800 možných a na druhém místě umístěný Karel Kotrc z kategorie veteráni měl o 16 bodů (765) méně. Na celkovém třetím místě skončil Ondřej Borák ziskem 764 bodů.  Podle Bedřicha Jonáše je výsledek Tomáše Staňka velmi dobrý a s takovým výsledkem by byl schopen dosáhnout na medailové umístění na Mistrovství Evropy.
V kategorii ženy opět startovala pouze Michaela Štenglová, která by výsledkem 709 b. opět dosáhla i na medaili při případném startu na Mistrovství Evropy. Kategorie juniorů byla tentokrát ochuzena o napětí a startoval pouze Jan Matulka ml., který získal 672 bodů.
Kategorie seniorů měla nejpočetnější zastoupení, a jak je již zmíněno, tak zvítězil Tomáš Staněk (781), na druhém místě skončil Ondřej Borák (764) a na třetím Martin Šlechta (762).
Kategorii veteránů vyhrál Karel Kotrc nástřelem 765 bodů, následovaný Jindřichem Kořínkem s nástřelem 761 a třetí místo obsadil Jan Buksa s nástřelem 727.
V kategorii superveteránů startoval pouze dlouholetý a zasloužilý člen ČMMJ Jindřich Kubík, který obsadil první místo nástřelem 657 b.
V rámci slavnostního zakončení střeleckého dne proběhlo i losování o kulovnici od České zbrojovky, kterou měla šanci získat opět deset nejlepších soutěžících v celkovém pořadí. Losování se ujala jediná závodnice z kategorie ženy Michaela Štenglová a vybrala míček s číslem 3, díky kterému kulovnici získal Ondřej Borák. V modelu kulovnice CZ 557 se skloubily desetiletí zkušeností konstrukce a výroby zbraní spolu s uživatelskými zkušenostmi lovců vyústěné ve využití nejmodernějších materiálů a technologií.
Tímto byl zakončen příjemný víkend v Písku a všichni se rozjeli ke svým domovům.
Střelectví zdar!
Zpracování dat...