ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Časopis Myslivost

Květen / 2017

Muflon – pivo nejen pro myslivce

Myslivost 5/2017, str. 74  Jiří Kasina
Česko je světovou pivní velmocí, země pivních znalců, pěnivý mok je doslova národním nápojem. Samozřejmě nelze nikoho nabádat, aby při lovecké akci požíval alkohol, ale večerní posezení po společné lovecké akci nebo při poslední leči se už neobejde bez něčeho krapínek ostřejšího a čím pak spláchnout žízeň – no přece dobrým pivkem. A proč ne značkou, která je myslivcům sympatická. Kromě pivního prvenství ve světě jsme totiž také vůdčí zemí v chovu muflonů, takže se to pěkně spojuje, objevil jsem nové pivo Muflon. V Praze, na Vídeňské ulici v Kunraticích jsem navštívil Pivovar Kunratice, který má ve štítu hlavu muflona. O informace jsem požádal obchodního ředitele Svatopluka Houserka.
 
Kdy a jak byl pivovar založen, čí to byla myšlenka?
Skupina podnikatelů si chtěla postavit minipivovar. Po schůzce s výrobcem pivovarů Czech Brewmasters, s.r.o. se rozhodli, že si postaví větší minipivovar s maximální kapacitou 10 000 hl. Z hlediska výroby to vychází ekonomicky lépe. Pivovar začal vařit pivo na jaře roku 2016. 
 
A jak se objevil muflon v názvu?
Název piv Muflon je podle muflonů, kteří žijí kousek od pivovaru v Krčském lese. Mufloni se zde pohybují volně a u nemocnice IKEM se nechají krmit od procházejících lidí, myslím, že už patří k místnímu koloritu a už mnohokrát proběhly záběry v médiích a tisku. Mufloni jsou tak navyklí na provoz, že dokonce někdy beran stojí uprostřed příjezdové cesty k nemocnici a chtěl by se snad přetlačovat i se sanitkou. Jsou to milá a zvědavá zvířata, máme tu muflony rádi. A chtěli jsme, aby v názvu piva bylo něco místního, co místní obyvatelé znají a co mají rádi. Nemluvě o tom, že já sám jsem myslivec a působím v honitbě, kde máme vcelku slušný chov mufloní zvěře ve volnosti.
 
Kolik a jaké druhy piv vyrábíte? Piva se napiji rád, ale nějaký znalec vaření piva nejsem, jaké jsou to typy piv? A získali jste už třeba nějaká ocenění, dělají se přece i soutěže mezi značkami piv.
Máme tři druhy piv, které máme ve stálé nabídce - Muflon světlý ležák 11°, klasicky vařené pivo, který vyhrál první místo ZLATOU PIVNÍ PEČEŤ 2017 v mezinárodní degustační soutěži v kategorii světlý ležák z minipivovarů
Druhým stálým pivem v nabídce je Muflon polotmavý ležák 12°, pivo vídeňského typu temnější jantarové barvy dosažené kombinací plzeňského a vídeňského sladu, nikoliv sladu karamelového, typického pro většinu černých piv.
A třetím je Muflon RED ALE 13°,  je představitelem piv typu ALE oblíbených zejména v anglosaských zemích. Pro zachování čistoty pivního stylu pro jeho výrobu používáme výhradně zámořské chmele, zahraniční slady a originální kvasnice. Část chmele se neprovařuje na varně jako při výrobě českých piv, ale dává se do ležáckých tanků, kde se chmelové aroma a hořkost pomalu uvolňují během dokvašování, je to tzv. studené chmelení.
Dále vaříme speciální piva v menším množství a ty nabízíme pro zpestření pro naše zákazníky. Například teď prodáváme velikonoční kopřivové pivo. Vařil se tu i STOUT 13°, který mimochodem vyhrál první místo v degustační soutěži JARNÍ CENA ČESKÝCH SLÁDKŮ ZVÍKOV.
Snažíme se vařit piva podle svátků a ročních období, přece jen je u nás nabídka piv docela velká a snažíme se zaujmout naše zákazníky.
 
Jaký je roční výstav? Kolik lidí zajišťuje výrobu? A určitě je jednou z hlavních osob sládek, jaké jsou jeho zkušenosti?
Náš sládek Patrik Godovský je zkušený a šikovný sládek s velkou praxí. Vařil pivo v Opavském Zlatovaru, Pivovaru Polička a potom vařil pivo pod firmou Czech Brewmasters v zahraničí, například v Etiopii, Rusku, Gruzii a v dalších zemích. Prostě je to šikula a je to snad vidět i na oceněních, která už i za tu krátkou historii naše piva mají.
Naše maximální kapacita je 10.000 hl za rok. V současné době jsme na úrovni 4000 hl za rok a pořád pomalu, ale jistě jde výstav nahoru. Celý provoz zajišťuje hlavní sládek Patrik Godovský a k ruce má dva podsládky, dále jsem tu já jako obchodní ředitel a dva obchodní zástupci.
 
Vraťme se ale zpět k pivu. Dají se udělat nějaké speciály? A nebo dá se uvařit pivo na zakázku podle požadavku zákazníka?
Samozřejmě se dá vařit pivo i na zakázku. Je to limitované minimálním množstvím, daným technologií, u nás je minimum pro uvaření speciálního piva 20 hl. Zákazník si může říct, jaké to má být pivo, jak má chutnat, jak má být silné a náš sládek mu ho uvaří. A dokonce nabízíme možnost, že si zákazník přiveze vlastního sládka a ten pak ve spolupráci s naším uvaří zákazníkovi pivo doslova na míru podle jeho představ. Takže třeba i kdyby myslivci chtěli nějaké speciální myslivecké pivo se svým názvem a etiketou na nějakou významnou akci, jsme schopni takovou službu nabídnout.
 
Z jakých surovin se pivo vaří? Kde kvalitní suroviny nakupujete?
Kupujeme jen kvalitní suroviny. Český slad plzeňského typu kupujeme ze sladovny Mšeno, kde mají špičkovou technologii a mají kvalitní slad. Speciální slady kupujeme z Německa od sladovny Weyermann, kde dělají nejlepší speciální slady co znám. Chmel kupujeme český žatecký a pro speciální piva kupujeme chmele například i z USA. Naše konkurenční výhoda je kvalitní a dobré pivo z kvalitních surovin bez výkyvů kvality. Některé minipivovary mají velký problém s udržením kvality piv. U nás díky perfektní technologii a našich šikovných sládků tento problém nemáme.
 
V jakém balení se pivo prodává - sudy, lahve, petky, ..?
Pivo prodáváme v litrových petlahvích, v klasických skleněných lahvích 0,75 l, máme i speciální pětilitrové soudky a pak klasické patnácti, třiceti a padesátilitrové KEG sudy.
 
Kde a jak se piva Muflon prodávají, kde mohou zákazníci koupit? A vůbec - jak obecně lidem pivo chutná, určitě máte zpětnou odezvu od zákazníků?
Prioritou je pro nás prodej sudového piva v restauracích a hospodách v Praze a okolí. Přes velkosklady prodáváme pivo i do vzdálenějších míst jako například jsou to Karlovy Vary, Plzeň, Hradec Králové a postupně další města. Zatím se nám vzhledem ke krátké historii trh stále rozšiřuje a postupně obsazujeme i další místa. Kdo by se chtěl podívat, kde se točí naše pivo, aktualizujeme pravidelně naše webové stránky, informace jsou i na facebooku. Pivo Muflon se dá koupit i v Makru v Průhonicích a nově i v Globusu na Černém mostě, jen pro zajímavost, jsme první minipivovar, který prodává pivo v Globusu v Praze.
Naše piva lidem chutnají a máme od nich na naše piva jen pozitivní reakce. Za celou dobu našeho provozu nebyla ani jedna reklamace!
 
A co pro ty, kteří neholdují pivu a alkoholu?
Samozřejmě máme, k Muflonovi patří i Muflonka, jahodová přírodní limonáda. A to proto, protože jsou v Kunraticích velké jahodové plantáže. Takže když si taťka dá v hospůdce Muflona, tak manželka, a nebo děti mohou zatím ochutnávat Muflonku.
 
Jelikož jsme si povídali nedlouho před výstavou Natura Viva v Lysé nad Labem, slovo dalo slovo, proč nepředstavit piva Muflon přímo myslivcům. A tak se můžete těšit, že v Lysé ochutnáte tato piva, budou se čepovat i na stánku ČMMJ pro hosty a ti, kteří utratí v Knihkupectví Myslivost minimálně za 500 Kč, dostanou poukázku na odběr jednoho piva zdarma a členové ČMMJ si po prokázání se členským průkazem budou moci koupit pivo Muflon za zvýhodněnou cenu. Takže přijeďte ochutnat!
připravil Jiří KASINA
 
Zpracování dat...