Časopis Myslivost

Puškohledy s denním a nočním viděním CORVUS D/N

Myslivost 11/2018, str. 56 
Novinka na českém trhu v oblasti puškohledů s nočním viděním, jejíž přednosti ocení především náročnější jednotlivci z řad lovců a myslivců, určitě má co nabídnout. Kromě samotné konstrukční přednosti může zabodovat také svou příznivou cenou.
 
Poptávka po puškohledech roste
Puškohledy s nočním viděním jsou v oblasti myslivosti a lovu stále populárnější jednoduše proto, že při výkonu práva myslivosti nebudete limitování denní dobou. Díky nočnímu vidění je lov za šera nebo v noci přesnější a eliminuje postřelení zvířete nepřesným zacílením. Kvalitní puškohled s nočním viděním znamená i větší radost z lovu.
 
Denní a noční zobrazení
Dnes vám představíme novinku od běloruského výrobce Electrooptic, který se výrobě optických přístrojů nočního vidění věnuje již více než 20 let. Jedná se o model CORVUS D/N - tento přístroj s denním a nočním viděním 2+ nebo 3 generace, nabízí čtyřnásobné nebo šestinásobné zvětšení. Primární výhodou tohoto puškohledu je použití v jakoukoli denní nebo noční dobu, můžete jej mít na zbrani připevněný permanentně. U modelu se šestinásobným zvětšením je reálná detekce v noci až na vzdálenost 500 m, u čtyřnásobného zvětšení pak 400 m.
 
Popis a konstrukce
Konstrukce je voděodolná a díky vysoko pevnostní slitině hliníku je dostatečně robustní, aby snesla zpětný ráz větších ráží.
Samotné přepínání do nočního režimu se provádí jednoduchým nastavením pomocí velkého nastavovacího tlačítka na levé straně přístroje, kdy clonu nastavíme z polohy D (den) do polohy N (noc). Po zapnutí samotného zesilovače na pravé straně je přístroj připraven k nočnímu použití.
Záměrný kříž je typu Mil-Dot, na vyžádání je dostupný také typ Bird. Pro lepší viditelnost kříže v nočním režimu jej můžeme zvýraznit z černé do oranžové barvy pomocí tlačítka s označením MARK na pravé straně přístroje. Ovládací prvky k nastavení záměrného kříže jsou schovány pod závitovými krytkami.
 
Zesilovač obrazu využívá bílý fosfor, zobrazení je proto přesnější a pro lidské oko příjemnější než při použití zeleného fosforu. V podmínkách, kde je velice málo zbytkového světla (například v lese bez svitu měsíce) lze využít dodatečně integrovaný IR přísvit o vlnové délce 850 nebo 940 nm, který tento nedostatek odstraní. Automatické ostření obrazu a integrovaný optický kompenzátor zajišťuje vysokou přesnost zamíření za jakýchkoliv podmínek.
 
Energii dodává jedna CR 123A baterie a díky úsporné technologii nabízí CORVUS D/N dobu provozu překračující 50 hodin. Pomocí indikátoru stavu baterie ihned poznáte aktuální stav.
 
Pro uchycení na zbraň jsou dostupné montáže Picatinny, LM-prism a MAK.
 
Shrnutí
Zařízení CORVUS D/N bylo podrobeno zátěžovému testování jak pro použití v nočních podmínkách, tak za špatného počasí. Proto, s přihlédnutím k pořizovací ceně, představuje vhodné řešení i pro ty nejnáročnější uživatele z řad myslivců, pracovníků státních nebo soukromých bezpečnostních služeb a nadšenců do pozorování přírody.
Pro bližší informace a ostatní produkty nočního vidění navštivte stránky navštivte eshop výhradního dovozce www.defendia.cz.
Zpracování dat...