Českomoravská myslivecká jednota, z.s., OMS Jihlava
 
animace1
OMS Jihlava
Adresa: Znojemská 78 , Jihlava , 586 56
Telefon:606 045 625
Email:omsji@omsji.cz
Web:www.myslivost.cz/omsjihlava
Zprávy z mysliveckých sdružení


Posezení s přáteli - Hájovna 2013

Dne 22.6.2013 v devět hodin ráno se sešlo několik členů MS Svatý Antonín, aby nachystalo zázemí pro odpolední již tradiční mysliveckou akci, kterou naše MS pořádá vždy ve druhé polovině června.

Ač české meteostanice celý týden vyhrožovaly na sobotu přeháňkami a citelným ochlazením, tak chytrý telefon našeho hospodáře a klouby starého lesáka, předsedy MS signalizovaly o pravém opaku. Potvrdilo se, že vedení MS mělo navrch. Sobotní letní den byl jako vymalovaný a pro všechny případy připravený stan sloužil po sejmutí bočních stěn jako velký slunečník.

Když se společnost sešla, byl naražen soudek dobrého chlazeného pěnivého moku, ze sklepa doneseno bílé a červené a nad žhavými uhlíky táborového ohně se na roštu opékala naložená krkovička. Stoly se prohýbaly pod tíhou dobrot všeho druhu a nálada účastníků byla skvělá jako počasí.

Aby nám lépe trávilo, byly záhy vyhlášeny soutěže. Soutěží se zúčastnili všichni přítomní ve všech věkových kategoriích. Zatímco se část soutěžících odebrala zápolit ve střelbě ku běžícímu potkánu a na sklopné terče, druhá část se průběžně snažila na chůdách zdolat co největší vzdálenost a pokořit rekord předešlých borců.

A jste zvědaví na výsledky těchto soutěží? Vyhráli všichni zúčastnění. Vyhráli proto, že na tuto zdařilou akci přišli a užívali si krásného počasí, dobrého jídla, pití, soutěží ale především strávili den v kruhu přátel a zapomněli alespoň chvíli na starosti a strasti všedních dnů.

Jen těžko se účastníkům od stolů odcházelo domů a někteří u praskajícího ohníčku seděli ještě nad ránem.

Akce skončila ale není všem dnům konec. Vždyť začátkem září se opět setkáme na střelnici v Mysliboři a dále na dalších plánovaných akcích.

 

Myslivosti a jejím přátelům zdar

 

Text a foto: Pavel Kudrna

http://ms-vyskytna-rounek.ic.cz.


TOPlist