Klub autorů
 
hlavicka klub
Klub autorů
Adresa: Jungmannova 25 , 110 00
Telefon:222 780 010
Email:klubautoru@klubautoru.cz
Web:www.myslivost.cz/klubautoru
Editační a vydavatelská činnost > Edice Klubu autorů

Ediční počiny Klubu autorů

Na ustavující schůzi byl přijat návrh na vytvoření tzv. Edice Klubu autorů, kde by pod hlavičkou a garancí Klubu autorů vycházela řada beletristických a odborných publikací. Publikace by byly zařazovány do ediční řady pouze po schválení a posouzení vybranými pěti členy Klubu, vlastní výroba a distribuce by probíhala v úzké spolupráci Klubu autorů, redakce časopisu Myslivost a tiskárny TG Tisk v Lanškrouně. Čtenář tyto publikace pozná podle loga Klubu autorů umístěného na obálce knihy. Do uvedené řady patří i všechny níže uvedené tituly.

Dne 8.12.2006 byla vydána publikace Myslivecká čítanka s podtitulem Antologie mysliveckých povídek s medailonky čtyřiceti autorů.
Na ni navázala v následujícím roce obdobně koncipovaná Kniha české myslivecké poezie
Ukázky pro obě publikace vybral, sestavil a okomentoval Jaromír Kovařík, ilustracemi doplnil Oldřich Tripes.
V knihách čtenář nalezne ukázky několika desítek děl našich nejlepších historických autorů myslivecké beletrie a poezie. 

V listopadu 2006 byla vydána publikace Myslivecká vyznání 2006. Je to jakási vzpomínka na setkání členů Klubu autorů v Jaroměřicích u Jevíčka.
Publikaci sestavil Oldřich Koudelka a obsahuje ilustrace O. Tripese a 22 povídek členů Klubu autorů (O. Bouzek, J. Drmota, J. Hanák, Z. Hruška, F. Janalík, J.V. Jiroušek, O. Koudelka, V. Krop, J. Lacina, P. Slaba, J. Šprongl, A. Tabášek). 

V roce 2007 vychází obdobně koncipovaná antologie Příběhy postříbřené jehličím 

V roce 2008 pokračoval Klub autorů ve vydávání řady antologií pod názvem Z lesů, luk a strání

Po určité pauze vychází další společné dílo členů Klubu autorů s názvem Magazín myslivosti 2012. Svojí koncepcí i obsahem navazuje na tradici původních Mysliveckých kalendářů. 


V roce 2013 vydává Klub autorů pokračování úspěšného společného díla pod nezměněným názvem Magazín myslivosti 2013. Již v polovině roku 2013 se díky obrovskému zájmu čtenářů zařadil po boku předchozího vydání mezi nejúspěšnější myslivecké publikace poslední doby!
Čtenářská veřejnost se může již nyní těšit na připravovaný ročník 2014.