ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
Klub vábičů zvěře
 
IMG_2341
Klub vábičů zvěře
Adresa: U Splavu 1660/8 , Praha 10 , 106 00
Telefon: 605 261 035
Email:klubvabicu@myslivost.cz
Web:www.klubvabicu.cz
SOUTĚŽE ve vábení zvěře > MR ve vábení jelenů 2022

XXIV. Mistrovství republiky ve vábení jelenů 2022

 
Mistrem republiky nový mistr Evropy!

Letošní mistrovství ve vábení jelenů na Ohradě ovládl Jan Brtník

Honza-Brtnik-vabi-web.jpg
 
V sobotu 25.6.2022 proběhl na Loveckém zámku Ohrada v rámci programu 20. Národních mysliveckých slavností již XXIV. ročník Mistrovství republiky ve vábení jelenů (II. ročník Memoriálu Honzy Kupky).

soutezici-na-podiu.jpg

Dvanáctka soutěžích postupně předvedla čtyři disciplíny – hlas mladého hledajícího jelena, hlas starého hledajícího jelena, hlas jelena stojícího u laní a vítězný ryk. Vzhledem k tomu, že o pořadí na 7. a 8. místě musel rozhodnout rozstřel, diváci slyšeli také odpočinkové mrmlání.
Hlasové ukázky posuzovala pětičlenná porota – Václav Svoboda, Hubert Faber, Miroslav Kortan a Petr a Vlastimil Novákovi.

porota.jpg

Zaplněné nádvoří slyšelo velmi kvalitní hlasy, sice bylo letos soutěžících méně, ale proto se mohlo soutěžit jednokolově a všichni jelenáři předvedli všechny hlasy.

Snímky z průběhu soutěže najdete ZDE
 
Na první místě se umístil rozdílem jen jednoho jediného bodu excelentní jelenář Honza Brtník, novopečený, úřadující a již šestinásobný Mistr Evropy, zdatně mu sekundoval hlasově výborný a jen o bod druhý Marek Peiker, bronzovou příčku získal Tomáš Třeský a pomyslnou bramborovou medaili získal zkušený borec Luboš Doležal.

Tabulka-ME-vabeni-jelenu-2022.jpg

stupne-vitezu.jpg

Všichni tři na stupních vítězů obdrželi z rukou předsedy ČMMJ Jiřího Janoty broušené poháry z ateliéru Mildaglass, vítěz navíc povolenku na jelena II. věkové třídy v honitbě Knížecí Stolec, kterou věnoval s.p. Vojenské lesy a statky, zaměřovací dalekohled věnovaný firmou KOZAP, dary od Hunters Coffee, ČMMJ a redakce. Druhý v pořadí navíc odstřel muflona věnovaný firmou Agrowald Rožmberk nad Vltavou, dalekohled od firmy Fomei, dary od Hunters Coffee, ČMMJ a redakce, třetí a další v pořadí dalekohledy Fomei, nože od firmy Štrobl a svítilny a čelovky Fenix.

tri-nej-defile.jpg
 
Tři nejlepší nás budou reprezentovat na XXIV. Mistrovství Evropy ve vábení jelenů, které proběhne jako součást oslova stoletého výročí ČMMJ a časopisu Myslivost v České republice, místo a datum bude ještě určeno.