MS Volavec Louka
 
Louka_header
MS Volavec Louka
Adresa: 69676 Louka
Email:msvolaveclouka@seznam.cz
Web:www.myslivost.cz/ms-louka

Hořák Jiří

Hospodář spolkuKučera Pavel

Předseda spolku

IMG_2875.JPG


 


Medard
Počasí v Evropě

Od založení stránek
     11.2.2007 jste
 


návštěvník.
Děkujeme


Webmaster
a foto
Fr.GajovskýIMG_2147.JPG

OMS H
Hodonín
Jednatel:
Ing.Věra Dufková
omshodonin@seznam.cz
602603696

Myslivost.jpg

Myslivost

Lovectví-myslivost 
Louka-qr.jpg

 
 
Činnost MS > Hlavní hon7.12.2013

Hlavní hon 7.12.2013

Předpověď počasí se tentokrát meteorologům vydařila. Krajina sobotního rána se oděla do bílého a jen tu a tam větrem odhalovala svoji původní tvář. Myslivců, jak luckých tak hostů, se to ráno sešlo na čtyři desítky. Byli spokojení, nehrozilo chození po mokrých hroudách a na vybíhající zajíce se jim na sněhu lépe mířilo. To se však moc nelíbilo ušákům, a kdo si chtěl zachránit život musel pěkně kličkovat před svištícími broky. Docela se jim to na rovinách dařilo a uteklo do bezpečí, nejlepší ukryt však nacházeli ve vinohradech a to je dobře, vždyť na nich závisí příští generace a lovy v následující sezoně.  V poledne, za hrází v úkrytu před větrem myslivci posvačili a zahřáli se teplým čajem. Na výloži již ležely desítky srovnaných zajíců. U místního průtníku si střelci došli na své, tady vypustili a střelili všech 50 bažantích kohoutů, které před tím zakoupili z odchovu, neboť divocí bažanti jsou bohužel již v revíru vzácností. Poté se vydali k luckým vinohradům. Bylo dopředu zřejmé, že tam budou v krytině suché trávy zalehlí zajíci a tak uchránění před větrem. Nebyli zklamání při obstoupení vinohradu a jeho protlačení honci a psy, padaly rány jedná za druhou. Když se po úspěšném kole sešli, leželo na výloži dalších 41 ušáků. Závěrečné ukončení a vyhodnocení honu proběhlo v krásném zasněženém prostředí na myslivecké chatě Dianě u Volavce. Na pravý bok jich při výřadu ulehlo celkem 78 zajíců a 50 bažantích kohoutů. Nejen v mysliveckém sdružení Volavec Louka, ale i jinde jsou myslivci ke konci roku odměňování úlovky. za celoroční péči o zvěř

Tím ale vše nekončilo, myslivci po zaslouženém dni zasedli ve vytopené chatě k večeři. Před ní vzdali dík ulovené zvěří a společně zapěli Lovu Zdar.

 Ženy místních nimrodů pro ně připravily vskutku hody. Servírovala se výborná polévka, srnčí na víně s olivami a zeleninovou oblohou. Ke kávě nechyběly domácí zákusky a k pití jak jinak na Horňácku domácí slivovice a dobré vínko. Potom následovala jako obvykle bohatá tombola, vyhlášení krále honu a pokračovala družná zábava plná vzpomínek a loveckých zážitků. Je třeba říct, že byť to není, co bývalo, ale díky i za to sv. Hubertu.

 

František Gajovský

 

 
Volavec Louka


Naše trofeje
 

 


IMG_8781.JPG

                       Fr.Gajovský
 
             

 


Video

 
                 

 
reklama

reklama

reklama
 

reklama


Myslivost a lovectví

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama