Obvodní myslivecký spolek Praha 5 a 6
 
Pozadi
Praha 5 a 6
Adresa: Sídlištní 136/24 , Praha 6 - Lysolaje , 165 03
Telefon:602 123 510
Email:praha6@oms-myslivost.cz
Web:www.myslivost.cz/omspraha6
Jednatel:Jana Lásková
Předseda:Ing. Antonín Machálek, CSc.
  
Úřední hodiny
Po:9.00 - 18.00
Út:-
St:-
Čt:-
Pá:-
   
IČO:67777376
Účet:2700987706 / 2010
Banka:FIO Banka Praha 6

 Naše adresa:

OMS Praha 5 a 6

Státní veterinární ústav Praha

ul. Sídlištní 136/24

165 03 Praha 6 - Lysolaje

Kultura a propagace

Kultura a propagace


Významnou činností OMS je práce s mládeži. Dík obětavosti několika myslivců, úspěšně pracuje již devátým rokem kroužek MLADÝCH MYSLIVCŮ "BOBŘI" , který sdružuje 12 dětí, úspěšně soutěžících O ZLATOU SRNČÍ TROFEJ.

Úspěšným absolventům ústředního kola soutěže o ZST je umožněno zdarma absolvovat ZM po dovršení věku 15 let.

Též jsme se zapojili do projektu "JDĚTE NA TO OD LESA" který probíhá na základních školách. Seznamujeme zde žáky ZŠ s prací myslivců.

OMS umožňuje vyžití zájemců o sportovní loveckou střelbu. Každoročně pořádá brokové a kulové KONTROLNÍ STŘELBY a OTEVŘENÝ OBVODNÍ STŘELECKÝ PŘEBOR v LOVECKÉM TROJBOJI a na LOVECKÉM KOLE. Zbraně, střelivo a odborný dohled jsou vždy zabezpečeny. Všech střeleckých akcí se může zúčastnit myslivecká veřejnost z řad držitelů loveckých lístků a zbrojních průkazů, včetně adeptů zkoušek z myslivosti.

LOVECKÁ KYNOLOGIE OMS ČMMJ Praha 5 a 6 má bohatou tradici. Odbornou činnost zabezpečuje kynologická komise OMS ve spolupráci s vedením a členy honiteb MS Šárka, MS Zličín a MS Řeporyje. Každoročně je v dubnu pořádán SVOD MLADÝCH PSŮ LOVECKÝCH PLEMEN, ZKOUŠKY VLOH OHAŘŮ A MALÝCH PSŮ LOVECKÝCH PLEMEN a BARVÁŘSKÉ ZKOUŠKY MALÝCH PLEMEN LOVECKÝCH PSŮ.


Několikrát byly uspořádány LESNÍ ZKOUŠKY OHAŘŮ. Před léty OMS uspořádal pro Klub chovatelů anglických ohařů tříkrát MEZINÁRODNÍ FIELD TRIALS a pro Klub chovatelů dlouhosrstých ohařů MEZINÁRODNÍ VŠESTRANNÉ ZKOUŠKY NĚMECKÝCH DLOUHOSRSTÝCH OHAŘŮ.

V povědomí kynologické veřejnosti jsou OBLASTNÍ VÝSTAVY LOVECKÝCH PSŮ s KLUBOVÝMI a SPECIÁLNÍMI VÝSTAVAMI. Všechny výstavy byly organizačně a společensky na vynikající úrovni a významně též přispěly k finančnímu hospodaření OMS. Dík za to vedení OMS, aktivistům z řad členů OMS, držitelům honiteb na území Prahy 5 a 6 a především členům kynologické komise OMS, která je zde nejaktivnější složkou.