ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
vychází v 5:07 a zapadá v 21:04
vychází v 14:15 a zapadá v 0:03
 

Legislativa

Legislativa
 
Pro přispívání do poradny se prosím přihlašte jako předplatitel.
vše
vše

Vlastnictví LUP v konkrétní honitbě?

Dotaz č.79 [ zadáno 28.11.2018 ]

Zákon o myslivosti ukládá povinnost uživatelům honiteb držet a v honitbách používat lovecké psy. Musí uživatel honitby, např. MS, tedy pomocí své členské základny tyto pro honitbu předepsané lovecké psy přímo vlastnit, tedy člen MS musí být uveden v průkazu původu psa? Mohou být započteni lovečtí psi myslivců, kteří mají u tohoto uživatele honitby statut "host"? V případě, že je uživatelem honitby fyzická osoba, musí tato vlastnit všechny předepsané lovecké psy? V případě režijní honitby (LČR) musí tyto lovecké psy vlastnit zaměstnanci LČR s povolenkou k lovu v dané honitbě nebo LČR jako státní podnik?

Registrace LUP ve více MS

Dotaz č.78 [ zadáno 28.11.2018 ]

Pro kolik MS může být můj lovecky upotřebitelný pes registrován?

členství nv klubu a zařazení do chovu

Dotaz č.77 [ zadáno 5.9.2018 ]

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli je možnost uchovnit fenu jezevčíka standart drsnosrstého? Fena má PP, zkoušky z Norování a Mezinárodní výstavu s výsledkem VD1. Nejsme ale členem žádného spolku chovatelů. Může být tedy uchovněna popř. co k tomu potřebuje a na koho se obrátit?

Uznání lovecké upotřebitelnosti podle zkoušky z Německa

Dotaz č.76 [ zadáno 28.5.2018 ]

Zajímala by mě možnost oficiálního využití loveckého psa v honitbě, pokud má zkoušku upotřebitelnosti (Brauchbarkeitprüfung) složenou v Německu.

Nemožnost výcviku psa kvůli MVO AMP

Dotaz č.75 [ zadáno 28.5.2018 ]

V místě bydliště jsem oslovil MS na dotaz provádění výcviku loveckého psa v této honitbě. Převážně Stopa, vše prováděno na řemeni. Ze strany MS bylo rezolutně zamítnuto z důvodu Mimořádného veterinárního nařízení k zamezení šíření AMP a s tím spojené důkladné sledování zdravotního stavu a intenzivní lov. V případě že bych výcvik v honitbě prováděl byl bych nahlášen popř. pokutován Státní správou myslivosti. Nejsem členem tohoto MS, ani zde neprovadim právo myslivosti. Ma na toto omezení MS právo?

Poplatek za psa

Dotaz č.74 [ zadáno 13.4.2018 ]

rád bych se zeptal, spíše bych si rád ověřil, zda jsem legislativu týkající se loveckých psů pochopil správně, a to že obce, města mají ze zákona povinnost osvobodit majitele lovecky upotřebitelného psa od obecního poplatku daného obecní nebo městskou vyhláškou. Samozřejmě pokud o to majitel zažádá a prokáže loveckou upotřebitelnost psa?

Poplatek ze psa

Dotaz č.73 [ zadáno 13.4.2018 ]

Dobrý den, chci se zeptat na možnost osvobození loveckého psa od poplatků. V zákonu o místních poplatcích č.565/1990 sb. $2 odst.2 ,kde stojí "od poplatků je osvobozena osoba, které stanoví povinnost držení a používaní zvláštní právní předpis“. V tomto případě zákon č.449/2001 Sb. o myslivosti. Na obecním úřadu mi bylo řečeno, že každá obec si osvobození od poplatku může určit v obecně platné vyhlášce. Myslím si ,že v tomto případě, obecně platná vyhláška nemůže rušit ustanovení, které je v zákoně o místních poplatcích a každá obec je povinna žádosti (po předložení všech příloh ) vyhovět.

Místní poplatek za loveckého psa

Dotaz č.72 [ zadáno 12.4.2018 ]

Rád bych se zeptal, spíše bych si rád ověřil, zda jsem legislativu týkající se loveckých psů pochopil správně, a to že obce, města mají ze zákona povinnost osvobodit majitele lovecky upotřebitelného psa od obecního poplatku daného obecní nebo městskou vyhláškou. Samozřejmě pokud o to majitel zažádá a prokáže loveckou upotřebitelnost psa?

Reklamace nákupu nekvalitního psa

Dotaz č.71 [ zadáno 12.9.2017 ]

mám doma 11ti týdenní štěně labradorského retrívra, mám ho od jeho 8. týdne života. V 9. týdnu jsme byli na prohlídce u zvěrolékaře a ten štěněti diagnostikoval dědičný kryptorchismus. Totéž potvrdili další dva zvěrolékaři. Chovatelka nám nabídla vrácení kupní ceny 15.000 Kč, s mužem se ale pejska vzdát nechceme. Chtěli bychom finanční kompenzaci, neboť mimo jiné bude potřeba varlata z dutiny břišní v dospělosti odstranit. Pejsek má PP, ovšem s touto vadou je nechovný a nevýstavní. V jaké výši mohu náhradu požadovat a jak mám postupovat, když chovatelka náhradu poskytnout nechce a tvrdí, že varlata mohou ještě do roka do šourku sestoupit? Krom toho jsme si pejska přivezli se zánětem spojivek, což se projevilo po několika hodinách od doby, kdy jsme štěně převzali. Mohu též žádat náhradu za léčbu?

Počty a použití psů v mysliveckém spolku

Dotaz č.70 [ zadáno 21.4.2017 ]

V mysliveckém spolku jsou psi – teriéři, jezevčíci a braka jezevčíkovitá, kteří mají pouze zkoušky z norování, ale jsou vedení a používání na společných honech jako lovecky upotřebitelní na stejné úrovni jako ohaři a slidiči s PZ. Jaké zkoušky z výkonu musí mít teriéři, jezevčíci a braka jezevčíkovitá, aby se mohli zúčastnit společných honů na divoké kachny, tahů na kachny, naháněk na zvěř myslivosti škodící a černou zvěř? Jaký má být počet psů vzhledem k počtu myslivců na takových akcích? Jaký by byl možný postih a kdo by byl zodpovědný, pokud by se stal úraz střelnou zbraní a byli by přítomni psi, kteří nemají odpovídající zkoušky?

Zpracování dat...