ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
Aktuality

„Kysličník“ pro myslivce

Miloš Fischer | Diskuzní fórum
„Kysličník“ pro myslivce
Jsme tu pro myslivce, nabízíme řešení v souladu s legislativou. 
 
Peroxid vodíku mezi myslivci známý jako kysličník je pro myslivost nezastupitelný v oblasti preparace trofejí. Zároveň je ale zařazen mezi regulované prekurzory výbušnin, které nesmí být od 1.2.2021 volně prodejné a mohou být nadále zpřístupňovány pouze hospodářským subjektům a profesionálním uživatelům na základě evidence prodejů a prohlášení statutárních orgánů subjektů.
Podle nařízení Evropského parlamentu a Rady 2019/1148 tedy není možné zpřístupnit myslivcům, stejně jako jiným osobám z řad široké veřejnosti, peroxid vodíku s obsahem nad 12 %.
Toto omezení vyvolalo mezi myslivci velmi negativní ohlas a zároveň museli začít řešit otázku, jak trofeje vlastně bělit, protože sehnat peroxid je velmi často obtížné.

Peroxid-etiketa-final.jpg

Jsme tu pro myslivce, a tak nabízíme řešení v souladu s legislativou.

Omezení platí pro peroxid vodíku s koncentrací nad 12 % a do této koncentrace včetně je prodej volný bez omezení.
Mezi našimi myslivci je ale obecně zakořeněno, že peroxid musí být „co nejsilnější“ aby bylo vybílení co nejlepší. Opak je ale pravdou, silné koncentrace peroxidu (30% a více) vždy narušují povrch kostí a tím je dlouhodobý výsledek bělení negativně ovlivněn. Navíc je pro dobré výsledky zásadní správný postup preparace před vlastním bělením.
Profesionální preparátoři téměř ve všech případech používají koncentrace peroxidu pod 10 % s výbornými dlouhodobými výsledky, nehledě na další vlastnosti, které se pozitivně projeví při manipulaci s peroxidem.
V prodeji se nabízí nejrůznější čisticí prostředky, včetně bazénové chemie, které peroxid obsahují a když nelze peroxid běžně koupit, mnozí myslivci začali používat tuto náhradu. V tomto případě je ale nutné vzít v úvahu to, že tyto prostředky obvykle obsahují přísady pro koncentraci a srážení nečistot, což v případě bělené trofejí může vyústit v nepříjemné skvrny.
Proto nabízíme všem myslivcům čistý peroxid určený pro preparaci trofejí v koncentraci, která vyhovuje platné legislativě a zároveň je více než dostatečná pro perfektní a rychlé výsledky.
Námi dodávaný peroxid je skladovatelný v pokojové teplotě po dobu 24 měsíců.

Peroxid je k zakoupení v Knihkupectví Myslivost, protože je v podstatě nemožné zasílání na dobírku, a protože zároveň zajišťujeme distribuci pro okresní myslivecké spolky, objednávejte si tedy nejlépe přímo na vašem OMS.
Miloš FISCHER
jednatel Myslivost, s.r.o.

Diskuzní fórum

 
Nové vlákno
Příspěvky mohou přidávat pouze předplatitelé a členové ČMMJ.
Pro přidání příspěvku se musíte zaregistrovat nebo přihlásit.
 
   
 
 Security code (opište prosím čísla z obrázku)

Časopis Myslivost - Aktuální číslo

Přiložené dokumenty

Zpracování dat...