ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
Aktuality

LIGA LIBE a ČMMJ ve Sněmovně

| Diskuzní fórum
LIGA LIBE a ČMMJ ve Sněmovně
Myslivci napříč V4, spojte se!

48D99997-3BBD-44ED-8B3F-1B3C0FD07EB3.jpegDne 29. července tohoto roku se o „sněmovních prázdninách“ událo důležité jednání. A to i proto, že se zde hosty předsedy Sněmovny ČR stali zástupci jak lidskoprávně-bezpečnostní LIGY LIBE, hájící pomocí svých petic práva stovek tisíců českých majitelů zbrojních průkazů, tak i vedení Českomoravské myslivecké jednoty, jako vůbec největší české myslivecké organizace.

Náplní jednání ale nebyla pouze ona tolik velmi zásadní chystaná ústavní novela (tzv. ústavní právo na zbraň), která by měla ošetřit práva českých vlastníků legálních soukromých zbraní, ale tentokrát došlo i na vysloveně „myslivecká témata“. Jednalo se totiž o úvodní „ligové“ setkání na nejvyšší úrovni, které by taktéž mělo do budoucna iniciovat nebývalé projekty mezinárodní spolupráce mysliveckých organizací států napříč skupinou V4 - a to právě pod patronací předsedy dolní komory Parlamentu ČR,  Radka Vondráčka.

Jelikož právě Česká republika přebrala tento rok od Slovenska štafetu předsednictví Visegrádské skupiny, myšlenkou je uspořádání akce, která by dala základ širší a všestranně přínosné spolupráci myslivců napříč státy V4.

Náplní případného kongresu, který by stál na úvodu takového ojedinělého projektu, by se stala aktuální a nejpalčivější témata mezinárodního významu, která právě naše republika nejintenzivněji a dlouhodobě řeší a v rámci kterých tak může i ostatním státům předávat své cenné zkušenosti.

Jedná se zejména o:

- nadnárodní legislativní spolupráci v oblasti evropských zbraňových zákazů (aktuálně Českou republiku již Maďarsko a Polsko u soudu v Lucemburku oficiálně podporují jako účastníci soudního řízení na naší straně proti paskvilní zbraňové směrnici EU) a společný odpor proti implementaci souvisejících omezení,

- legislativní koordinace proti chystaným zákazu olova ve střelivu a olůvkách (připojení k výzvě LIGY LIBE reprezentující 1 milion občanů, již oficiálně odhlasovali i slovenští myslivci a taktéž se chtějí připojit polští a maďarští myslivci, popřípadě i tamní rybáři),

- akční přeshraniční plán proti šíření Afrického moru prasat (právě ČR je dosud jedinou zemí na světě, kde se díky myslivcům podařilo nákazu zastavit a vymýtit, takže i v této oblasti můžeme předat cenné poznatky o systémových opatřeních - ve střední Evropě se aktuálně mor šíří v Polsku a přes severní Maďarsko se nyní dostal už i na Slovensko),

- koordinace a výměna zkušeností při regulaci velkých šelem a invazních druhů - rozšiřování populací šelem i invazních druhů živočichů a rostlin začíná být velké politické téma kvůli narůstajícím škodám a konfliktům s člověkem v kulturní krajině.

 
F94CD1AC-61AF-4203-9B7F-7DF82C4A64E9.jpeg

 

   Myslivecko-střelecká delegace u předsedy sněmovny Radka Vondráčka - prezident LIGY LIBE, Mgr. Pavel Černý, pplk. v.v., spolu s předsedou Českomoravské jednoty Ing Jiřím Janotou a Bc. Andrea Güttlerová, nová PR specialistka ČMMJ

Také se při setkání zástupců LIGY a ČMMJ hovořilo o využití současného českého předsednictví ke koordinaci a přípravě na velkou mezinárodní mysliveckou výstavu Hunting Expo, která se bude konat v létě 2021 po 50 letech v Budapešti. 

Více na www.ligalibe.cz a www.cmmj.cz


Časopis Myslivost - Aktuální číslo

Zpracování dat...