Aktuality

Tak trochu jiná NATURA VIVA

| Diskuzní fórum
Tak trochu jiná NATURA VIVA
Na Výstavišti v Lysé nad Labem proběhne v náhradním srpnovém termínu
od čtvrtka 20.8. do neděle 23.8.2020

 

Lickova.jpgZcela jistě se mnoho myslivců a pravidelných návštěvníků těšilo na dlouho předem avizovanou „velkou“ mezinárodní výstavu spojenou s národní výstavou trofejí. Bohužel však poslední květnový týden celá republika řešila mnohem závažnější nákazovou situaci. Ale okamžitě poté, kdy se zvládání koronavirové infekce začalo lámat k lepšímu, začaly zvonit telefonáty s dotazy, zda se letos výstava Natura Viva zcela ruší nebo zda se najde nějaký náhradní termín.
Na základě rozhodnutí Ministerstva zemědělství a po dohodě s ČMMJ se sice mezinárodní výstava a hlavně národní výstava trofejí pro rok 2020 zrušila, resp. přesunula na další rok, ale začali se hlásit zástupci firem, že by byli rádi, kdyby výstava v odloženém termínu proběhla, stejně tak se telefonicky dotazovali mnozí pravidelní návštěvníci.
Zprvu jsme uvažovali i o podzimním termínu, ale od září bychom již chtěli dodržet harmonogram našich naplánovaných akcí. V říjnu začíná lovecká sezóna a nás čeká podzimní Zemědělec a s tím spojený Národní holštýnský šampionát a velmi náročná výstava na přípravu - Exotika. Termíny jsou prostě obsazené a je třeba brát v potaz, že se tak velká výstava musí s předstihem připravovat a hlavně stavět expozice, což by ve volných termínech mezi jinými podzimními výstavami nebylo technicky možné.
 
Natura Viva na výstavišti v Lysé nad Labem proběhne v náhradním srpnovém termínu,
od čtvrtka 20.8.  do neděle 23. 8. 2020.

 
Nejedná se však o restart Natury, nebude se konat velká výstava trofejí, nebudou stánky zahraničních mysliveckých organizací, zcela jistě se ale objeví zahraniční prodejci a firmy.  V horním podlaží haly A se návštěvníci dočkají i tak mnoha trofejí, proběhnou zde chovatelské přehlídky a budou vystaveny trofeje z některých okresních mysliveckých spolků, momentálně je v jednání i prezentace dalších trofejí.
Okresní chovatelské přehlídky, možná nový národní rekord siky Dybowského, vývojové řady a raritní trofeje snad nahradí původně plánovanou národní výstavu trofejí. Z důvodu náročnosti příprav takovéto akce se vedení výstaviště domluvilo s Ministerstvem zemědělství na náhradním termínu národní výstavy trofejí 25. - 30. 5.2021.

natura-web-obr-1.jpg
 
S ohledem na nákazovou situaci budeme fungovat v režimu obchodních center, tudíž bez omezení počtu návštěvníků. Dodržíme všechna hygienická nařízení a vytvoříme prostornější uličky mezi výstavními expozicemi.  Zájem mají i zahraniční vystavovatelé a nebudou tak chybět oblíbené firmy ze Slovenska, Maďarska a Polska. Komerční vystavovatelé letos přišli o všechny prodejní akce, tudíž chystají do Lysé nad Labem představení nejen novinek v oboru, ale i výrazné slevy na vybrané kolekce zboží. 
 
Uspořádání výstavních ploch zůstává v podstatě nezměněno.  Hala C bude zaměřena na komerční vystavovatele, novinkou zde bude část vyhrazená nožířům a nožířské soutěži, kterou pořádá časopis Myslivost. Soutěž a výstava nožů proběhne v sobotu 22.8. a vzhledem k tomu, že to bude první letošní velká nožířská výstava, očekáváme velký zájmem jak vystavovatelů, tak i návštěvníků.
Hala A1 bude zaměřena na včelaře, kteří zde budou mít na malém podiu svůj doprovodný program.
Halu B zaplní komerční stánky, stánek Českomoravské myslivecké jednoty, Českého rybářského svazu a ostatních klubů a zájmových organizací. Snad dostatečně lákavou novinkou bude myslivecký krmelec, velká myslivecká restaurace naproti podiu s doprovodným programem.    
 
Doprovodný program je opět připravován ve spolupráci s redakcí časopisu Myslivost, každý den budou připravena zajímavá vystoupení, besedy, prezentace výrobků, zcela jistě vystoupí trubači, sokolníci a další hosté. Například hned první den výstavy bude před zraky diváků hodnotitelskou komisí bodována potenciální nová rekordní trofej siky Dybowského.  V pátek odpoledne a v sobotu dopoledne bude připravena velká prezentace loveckých psů.  V  sobotu také proběhne soutěž kreslířů a jako hlavní bod sobotního programu Mistrovství republiky ve vábení jiných druhů zvěře. Podrobný program, který se v těchto dnech tvoří, bude uveřejněn v srpnové Myslivosti a na webových stránkách výstaviště.

20180525_085242.jpg
 
A jaké další novinky můžete čekat? Nové P+R  parkoviště u vchodu Jih, které je situováno přímo proti tomuto vchodu. Předprodej vstupenek v síti GoOut. cz a příjezd k areálu je již možný z obou směrů, z dálnice D11 i dálnice D10, most přes nádraží je již opraven a v provozu. Intenzivně připravujeme i další zajímavosti pro návštěvníky, každým dnem přibývají nově se hlásící firmy, bude připraven i hudební program na venkovním podiu, nebudou chybět stánky s občerstvením, byť se možná budeme muset přizpůsobit některým hygienickým omezením.
.
Ačkoliv byl zvolen netradiční termín a nikdo nemůže predikovat, jaká bude situace koncem srpna, s velkým nasazením jednáme s mnoha subjekty, firmami i jednotlivci a již dnes můžeme zaručit, že výstava Natura Viva 2020 nebude nějaká „chudá náhradní varianta“, ale reprezentativní a zcela seriózní dodržení kontinuity mysliveckých výstav v Lysé nad Labem.
A jsme přesvědčeni, že vzhledem k tomu, že si mnoho našich občanů asi rozmyslí dovolenou v zahraničí, využijí tuzemskou dovolenou třeba i k návštěvě našeho výstaviště. 
 
Těšíme se tedy na setkání se všemi milovníky přírody, zvěře, myslivosti, ryb a včel, přijeďte k nám koncem srpna od čtvrtka 20.8. do neděle 23.8. a jistě nebudete zklamáni.
Pavla LIČKOVÁ
manažerka výstavy NATURA VIVA 2020
 

Časopis Myslivost - Aktuální číslo

Zpracování dat...