ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
vychází v 5:49 a zapadá v 20:09
vychází v 21:05 a zapadá v 5:45
 
Daňová poradna

Dotkne se elektronická evidence tržeb i mysliveckých sdružení?

Dotaz č.: 142

Otázka:

Dotkne se elektronická evidence tržeb i mysliveckých sdružení, které v rámci své vedlejší činnosti prodávají zvěřinu členům MS, prodávají povolenky k lovu nečlenům a mají příjmy ze společenských akcí typu poslední leč, tombola, plesy?

Tazatel:

Odpověď:

Řešení:
Váže na legislativu k 1. 1. 2016
 
Primárním cílem elektronické evidence tržeb je narovnání podnikatelského prostředí v české ekonomice.  Subjekty, které platí nebo mají platit daně z příjmů v České republice, a to:      podnikající fyzické osoby,
                                           právnické osoby s podnikatelskou činností.
 
V první vlně budou evidovány tržby z oblasti ubytovacích a stravovacích služeb, v druhé (po třech měsících) tržby ze sektoru maloobchod a velkoobchod. Ve třetí fázi, která začne 15 měsíců po spuštění, budou evidovány tržby v ostatních činnostech (tj. např. svobodná povolání, doprava, zemědělství) s výjimkou těch ve 4. fázi. Nakonec ve 4. fázi 18 měsíců po spuštění budou mít povinnost evidovat své tržby vybraná řemesla a výrobní činnosti.
Podle ustanovení § 18 odst. 3 zákona ČNR č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů, ve znění pozdějších předpisů (dále jen "ZDP"), nejsou poplatníci myslivecké spolky, honební společenstva apod., založeni nebo zřízeni za účelem podnikání.
Elektronická evidence tržeb mysliveckých spolků se nedotkne, pokud nemají jiné podnikatelské aktivity.  
Finanční správa dne 4.4.2016 spustila speciální webové stránky k elektronické evidenci tržeb. Na adrese www.e-trzby.cz mohou podnikatelé, občané, ale i IT specialisté najít v uživatelsky příjemném prostředí moderních stránek potřebné informace o nově zaváděném systému.
 
 
Vypracoval: ing. Vladimír Zelina
 
Zpracování dat...