ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
vychází v 4:53 a zapadá v 21:13
vychází v 3:51 a zapadá v 21:16
 
Zkoušky, soutěže, výstavy

Uchovnění jezevčíka

Dotaz č.: 99

Otázka:

Jsem majitelkou sedmiměsíčního trpasličího/králičího drsnosrstého jezevčíka a ráda bych ho uchovnila. Chtěla bych vědět, jaké podmínky musíme dodržet, abychom to mohli udělat.

Tazatel:

Odpověď:

Vše potřebné najdete na stránkách Klubu chovatelů jezevčíků. U trpasličího a králičího rázu A.Výstavní ocenění:  výborná nebo velmi dobrá na výstavě v ČR se zadáváním čekatelství CAC nebo na oblastní výstavě pořádané ČMKJ ve věku minimálně 15 měsíců zapsaná v průkazu původu.
  • Zkoušky: Jakákoli úspěšně absolvovaná zkouška nebo soutěž uvedená v Řádu Českomoravské myslivecké jednoty z.s. pro zkoušky loveckých psů z výkonu nebo v "Zkušebním řádu pro pracovní zkoušky a soutěže KCHJ ČR", popřípadě jakékoliv úspěšné absolvovaná zkouška či soutěž z norování v zahraničí.
B) Výstavní ocenění: 3x výborná nebo velmi dobrá na výstavě v ČR se zadáváním čekatelství CAC nebo na oblastní výstavě pořádané ČMKJ ve věku minimálně 15 měsíců zapsané v průkazu původu. Z toho minimálně 2x ocenění výborná, min. 2 ocenění musí být získané na výstavě pořádané KCHJ ČR.
  • Zkoušky: Pracovní zkouška není vyžadována.
A dále u postupu A i B platí že: :
  • Mohou chybět nejvýše dva zuby pouze z kategorie P1, M3.
  • Obvod hrudníku ve věku minimálně 15 měsíců: králičí do 30 cm, trpasličí do 35 cm.
  • Úspěšné absolvování výběru do chovu pořádaného KCHJ ČR ve věku minimálně 15 měsíců. 
 
Zpracování dat...