vychází v 7:37 a zapadá v 16:01
vychází v 3:26 a zapadá v 14:31
 

Může si MS stanovit vlastní náhrady při pracovních cestách?

Dotaz č.: 65

Otázka:

V návaznosti na dotaz č. 59 Daňové poradny je právně možné, aby si MS upravilo odchylně od platné legislativy náhradu jízdních výdajů soukromým osobním automobilem (za jízdy + spotřebu pohonných hmot) za pracovní cestu?

Tazatel:

Odpověď:

Žádný předpis nebrání mysliveckému sdružení (MS), aby si stanovilo podle vlastního rozhodnutí náhrady za použití osobního automobilu, který není v majetku MS, při pracovních cestách konaných funkcionáři MS . Budou-li však přiznané náhrady vyšší než stanovuje zvláštní předpis, tj. v současné době zákoník práce (viz odpověď na dotaz č. 59), pak je povinen příslušný funkcionář rozdíl zdanit jako ostatní příjem podle § 10 zákona o daních z příjmů. Ing. Zdeněk Veselý
Zpracování dat...