vychází v 4:51 a zapadá v 21:13
vychází v 20:07 a zapadá v 3:26
 

Daňová poradna

Aktuální dotazy



Pro přispívání do poradny se prosím přihlašte jako předplatitel.
vše
vše

Honební společenstvo – vedení účetnictví.

Dotaz č.128 [ zadáno 2.5.2014 ]

Musí Honební společenstvo vést podvojné účetnictví jako nezisková organizace. Náš příjem je pouze z nájmu za pronajaté pozemky od nájemce. Naše Myslivecké sdružení vede v souladu se zákonem (bylo projednáno na finančním úřadě) jednoduché účetnictví a je to v podstatě obdoba činnosti neziskové organizace jako je Honební společenstvo. Na finančním úřadě mě na dotaz krčí rameny. Někdo to dělá v jednoduchém a někdo podvojném účetnictví. V podvojném je nutné podávat každý rok daňové přiznání a to také něco stojí. Účetní, kterou jsem požádal o zpracování se tomu také divila, že vedeme podvojné účetnictví. Měl by na to být snad jednotný předpis.

Občanské sdružení, vedení podvojné účetnictví.

Dotaz č.127 [ zadáno 8.4.2014 ]

Dobrý den můžu účtovat pro MS normálně podvojné účetnictví pro podnikatele ? Příspevky členů a příspěvky od obcí pro MS jsou zdaněným příjmem pro MS ? a na jaké účty by měly být zaúčtovány příspěvky a výnosy, může být na účet 211/602

Je možné dát do nákladů roku 2013 vyplacené nájemné pro nečleny, majitele pozemků za rok 2010,2011,2012?

Dotaz č.126 [ zadáno 21.3.2014 ]

Je možné dát do nákladů roku 2013 vyplacené nájemné pro nečleny, majitele pozemků za rok 2010,2011,2012?

Zdanění podílu na výtěžku hospodaření.

Dotaz č.125 [ zadáno 13.3.2014 ]

HS vyplácí členům podíl na výtěžku hospodaření. Je tento příjem členů předmětem daně z příjmu? Pokud ano, kdo je povinen daň odvést? Jednotliví členové v rámci svého přiznání k dani z příjmu nebo HS všem členům provede srážku daně z podílů a odvede finančnímu úřadu. Odpověď na tento či podobný dotaz jsem nikde nenašel.

Jak zaúčtovat u HS pořízení software

Dotaz č.124 [ zadáno 24.1.2014 ]

prosím o radu jak zaúčtovat u HS pořízení software. Jedná se o fakturu na níž jsou tyto údaje: Aktivace aplikace webHONITBA 6 500,-Kč. Data KÚ - parcely a LV-3010,- Kč. Mohu zaúčtovat celkem 10 810,- Kč a celou částku dát do výdajů ovlivňujících základ daně?

Darování příjmu z nájemného místní Mateřské školce.

Dotaz č.123 [ zadáno 20.3.2013 ]

1. dotaz Honební společenstvo má jen příjmy z nájemného, které jsou předmětem daně. Tyto příjmy pak v celé výši daruje (Darovací smlouva) místní Mateřské školce. Lze prosím tento dar uplatnit jako odčitatelnou položku od základu daně dle § 34 na ř. 260 DPPO ve výši 5% ze ZD? Děkuji 2. dotaz Zda můžu u výše uvedených příjmů (tj. příjem z nájemného) uplatnit § 18 odst. 4 bod a).

Příspěvek od obce a peněžitý dar od fyzické osoby

Dotaz č.122 [ zadáno 12.3.2013 ]

Dobrý den, jsme MS a máme v příjmech členské příspěvky, příspěvek od obce a peněžitý dar od fyzické osoby. Máme povinnost podat daňové přiznání? V případě, že ano, které příjmy jsou předmětem daně.

Pronájem myslivecké chaty

Dotaz č.121 [ zadáno 12.3.2013 ]

Jako správce chaty mysliveckého sdružení, kterou pronajímáme, řeším otázku, jestli se jedná o neoprávněné podnikání, jestli můžu nájemci vystavit příjmový doklad, jakým způsobem vést účetnictví a zda se příjem musí danit. Chata je majetkem MS, roční příjem kolem 20 000,- Kč. Podobné otázky na vašem webu jsem našel, ale staršího data.

Líhnutí a prodej kačen

Dotaz č.120 [ zadáno 27.2.2013 ]

Máme chovné hejno kačen, po vylíhnutí kačeny prodáváme. Je to činnost vyplívající z povo-lání? Nebo jsou to příjmy podléhající daňovému přiznání? Výdaje máme za el. Energii, kr-mivo, pojistné a provozní náklady, PHM, poštovné, popelnice, psi. Když budu dávat daňové přiznání, můžu tam uvést všechny výdaje? Elektrika a krmivo není všechno použito na chov kačen to musím také rozdělovat? Jsem začátečník, tak se v tom první rok plácám. Moc děkuji za odpověď.

Osvobození od daně z nemovitostí - myslivecká sdružení.

Dotaz č.119 [ zadáno 26.2.2013 ]

Mám dotaz. V zákoně jsem se dočetla že myslivecká sdružení jsou osvobozeny od daně z nemovitosti. Platí to jen za daň z nemovitosti za chatu nebo i za pozemek? V roce 2010 jsme získali jako sdružení pozemky, tudíž předchozí pokladník podal daň z nemovitosti. Dále je psané, že aby jsme neplatily daň z nemovitosti musela bych podat daňové přiznání. Tak ne- Vím, co mám dělat. Děkuji za radu.

Zpracování dat...