vychází v 4:51 a zapadá v 21:13
vychází v 20:07 a zapadá v 3:26
 

Daňová poradna

Aktuální dotazy



Pro přispívání do poradny se prosím přihlašte jako předplatitel.
vše
vše

Koupě nemovitosti mysliveckým sdružením.

Dotaz č.78 [ zadáno 10.12.2007 ]

Jak má postupovat myslivecké sdružení při koupi garáže od fyzické osoby za účelem uskladnění krmiva. Myslivecké sdružení bylo založeno v roce 1992 a nemá IČ.

Vedení účetnictví od 1.1.2008

Dotaz č.77 [ zadáno 10.12.2007 ]

Jak je to prosím Vás s vedením podvojného účetnictví pro myslivecká sdružení? Četl jsem na stránkách Poslanecké sněmovny, že se to odkládá až na rok 2013, mohl by jste mi k tomu poskytnout nějaké konkrétní informace? Naše účetní vede prozatím jednoduché účetnictví MS a HS. Jsme povinni od roku 2008 vést na oba spolky podvojné účetnictví a zakoupit si licenci programu do PC ? Jsou dohady, že vyšel zákon, že můžeme vést stále jednoduché účetnictví.

Poskytnutí daru mysliveckému sdružení.

Dotaz č.76 [ zadáno 7.10.2007 ]

Naše MS si našlo sponzora, který je ochoten na základě žádosti o poskytnutí sponzorství podepsat s námi sponzorskou smlouvu, ,jejíž znění mu umožní si částku nárokovat - odpsat jako odečitatelnou položku. Existuje taková možnost? Kde najdeme přesnou citaci pro sepsání dohody - jakýsi vzor, který bude akceptovatelný pro FÚ.

Mohou myslivecká sdružení pokračovat ve vedení jednoduchého účetnictví?

Dotaz č.75 [ zadáno 7.10.2007 ]

Podle informace od poslance Sněmovny PČR Ing. Krilla je součástí balíčku reforem i generální změna u vedení účetnictví u neziskových oraganizací, kdy se na vedení druhu účetnictví má již vztahovat jen výška obratu a ne rozdělení podnikatel nebo neziskovka.Je to relevantní informace? Nemohu ji nikde nalézt.

Účtování od 1. ledna 2008 v mysliveckých sdruženích a honebních společenstvech.

Dotaz č.74 [ zadáno 7.10.2007 ]

Mnoho MS bude tento rok asi řešit otázku přechodu z jednoduchého účetnictví na účetnictví podle výkladu zákona. Rád bych se dotázal, zda je k dispozici nějaký návod "JAK NA TO", případně zda bude organizováno nějaké školení. Myslím, že ne všechna MS si budou zajišťovat externí vedení účetnictví.

Uplatnění snížení základu daně z příjmů

Dotaz č.73 [ zadáno 15.8.2007 ]

Zajimalo by mě, zda mohu při zisku z prodeje zvěřiny (prostřednictvím výkupčího) uplatňovat § 20 odst. 7 zákona o daníchi z příjmů.

Likvidace mysliveckého sdružení.

Dotaz č.72 [ zadáno 15.8.2007 ]

Před 5 lety vzniklo myslivecké sdružení (MS) za účelem pronajmutí honidby. HS však tuto honidbu MS nepronajalo. MS sice vzniklo a je registrováno Ministerstvem vnitra, ale praktcky nefunguje ani neexistuje. Jaký postup je při jeho likvidaci. MS nemělo žádné příjmy ani výdaje. Bude při zrušení MS finanční úřad něco požadovat? MS nevedlo ani žádné účetnictví.

Účetní odpis loveckého psa v majetku HS.

Dotaz č.71 [ zadáno 15.8.2007 ]

Lovecký pes, který je majetkem honebního společenstva, se při provádění myslivosti zaběhl a i po delší době nebyl nalezen. Jak dále postupovat při vyřazení psa z majetku honebního společenstva?

Musí myslivecké sdružení vést účetnictví

Dotaz č.70 [ zadáno 23.4.2007 ]

MS jakožto občanské sdružení je povinné vést účetnictví? Jednoduché nebo podvojné? Je povinné mít účet u banky? Musí odevzdávat daňové přiznání? Pro dosažení dotací je nutnost výše uvedené body zavést?

Dopad rozdělení zisku v honebním společenstvu na daň z příjmů

Dotaz č.69 [ zadáno 23.4.2007 ]

HS vytvořilo HV ve výši cca 50 000 Kč. Rozhodnutím VH bylo určeno rozdělit cca 40 000 Kč mezi členy HS. Má smysl snižovat ZD na nulu, když víme, že tyto finance nepoužijeme na náklady? Musí členové HS tento příjem zdanit, když už bude HV zdaněn?

Zpracování dat...