ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
vychází v 7:43 a zapadá v 16:42
vychází v 0:08 a zapadá v 10:57
 
Ostatní

Jak začít s mysliveckou kynologií

Dotaz č.: 65

Otázka:

Dobrý den, mám labradorského retrievera a chtěla jsem se zeptat, zda-li nemáte nějaké informace o tom, kde se dá pes vést k myslivecké kynologii - přípravě na zkoušky. Bydlím okr. Chomutov. Moc děkuji za odpověď.

Tazatel:

Odpověď:

Dobrý den, jednotliví cvičitelé připravují většinou své psy samostatně nebo v různých skupinkách, ale nijak organizovaně. Některé okresy se snaží začínajícím cvičitelům vyjít vstříc, pořádají společné tréninky a je zde možné získat mnoho zkušeností od ostatních (Litoměřice). To ovšem není všude a je na Vás najít někoho, kdo poradí právě Vám.
Na každém bývalém okrese funguje Okresní myslivecký spolek (OMS), který má mimo jiné také Kynologickou komisi. Ta zajišťuje zkoušky pro lovecké psy v daném okrese a zde by Vám mohli doporučit nějakého cvičitele. Proto se můžete obrátit na příslušný OMS, jejich seznam s kontakty najdete také na našich stránkách www.myslivost.cz
Případně můžete zkusit jinou cestu. Každé plemeno zastřešuje nějaký chovatelský klub. Labradorské retrievery zastřešují hned kluby dva. Tím prvním je Klub chovatelů loveckých slídičů: http://www.kchls.cz/ , kde si najdete své plemeno. Druhým je Retriever klub CZ: http://www.retriever-klub.cz/index.php . Oba kluby jsou velice aktivní a pořádají mnoho akcí pro zkušené vůdce, ale také pro úplné začátečníky. Také několikadenní tábory, kde se můžete naučit vše potřebné a pobyt zakončit přímo zkouškou. Možností máte hned několik. Každopádně Vám doporučuji zjistit si na Vašem OMS kynologické akce a jít se na některé podívat. Získáte přehled, co se po Vašem svěřenci bude na zkouškách požadovat a třeba se zde seznámíte s lidmi, kteří Vás přijmou do kolektivu, který společně cvičí.

Pavla ŠILAROVÁ

Zpracování dat...