ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
vychází v 5:06 a zapadá v 21:05
vychází v 13:05 a zapadá v **:**
 

Veterinární péče o psa

 
Pro přispívání do poradny se prosím přihlašte jako předplatitel.
vše
vše

Problém s páteří a zuby u jezevčíka

Dotaz č.55 [ zadáno 4.7.2017 ]

Moje fenka jezevčíka je stará pět let. V poslední době mi přijde divná. Je smutná a ani si nechce moc hrát, ale myslím si, že věkem o určitě nebude. Vždy také skákala na náš gauč úplně bez problémů, nyní ji musíme vysazovat, protože jí dělá problém vyskočit. Napadlo mě, jestli náhodou nemůže mít něco s páteří, ale chodí normálně, akorát ocas má svěšený. Také mě napadlo, jestli nemá něco se zubama, protože granulky občas vynechá. Vždy byla tak hravá a na první zapískání hračkou přiběhla, nyní pískám pět minut a nic.

Krmení psa uvařenou zvěřinou

Dotaz č.54 [ zadáno 6.3.2017 ]

Dobry den,chtel bych se zeptat,zda je mozne loveckemu psovi davat zverinu-uvarenou.Nebo pripadne i syrovou.Mam rocniho NKO,je to muj prvni lovecky vedeny pes.Dela jiz dobre aporty,vlecky i pohozenou.Je mi lito zver,kterou pouzivam na vycvik,vyhodit.Mam ale strach,aby si tu chut nejak nespojil s prinasenou zveri a nezacal nacinat.

Vada skusu u štěněte

Dotaz č.53 [ zadáno 6.3.2017 ]

Máme 9 měsiční štěně u kterého jsme nedávno zjistili, že dolní zuby má před horními. Chceme se zeptat, zda je možné, že ještě se ji to pořádně vyvine případně zda kvůli tomu můžeme být vyhození z Jarního svodu? Jsme s PP a matka s otcem žádné takové problémy nemají.

Prodloužení hárání u feny

Dotaz č.52 [ zadáno 23.4.2015 ]

Máme tří letou chovnou fenku Jagdteriéra a začala se minulý týden hárat, ale po třech dnech najednou pomalu přestala. Hledala jsem na internetu něco co by to hárání prodloužilo a našla jsem že pomáhá vitamín E, ale nevím v čem ji ho dát. Předem děkuji za odpověď a doufám že něco co by pomohlo je.

Propadnutí lebky u gordonsetra

Dotaz č.51 [ zadáno 19.9.2014 ]

Dobrý den,mám dvouletého Gordonsetra tento rok v srpnu se mu na hlavě propadla část lebky nejprve na levé straně a potom i na pravé vypadá to jako by měl hlavu do stříšky prostě 2,5cm od každého oka má propadlinu asi o velikosti polévkové lžíce.Pes se chová stále stejně je veselý,hravý prostě v pohodě.Ani VET. neví o co by se mohlo jednat. Já jsem z toho také špatný mám o psa strach. Prosím poraďte.

Vytrvalé kňučení štěněte

Dotaz č.50 [ zadáno 2.9.2014 ]

Dobrý den, máme skoro 4 ročního výmarského ohaře, psa. Každý den chodí odpoledne tak na 5 km procházku. Ale poslední asi 3-4 dny začal kňučet. Nic mu po zdravotní stránce není. Ale neustále kňučí. Když nekňučí, tak furt chodí po bytě. Nemá chvíli stání. Lehne si, hned se zas zvedne, jde si lehnout jinam a furt dokola. Vyvenčený je vždy. Nevíme co s ním. Poraďte, prosím.

Kroucení prutu u WT

Dotaz č.49 [ zadáno 21.3.2014 ]

Dobrý den, mám 9.týdenní štěně WT(Welshe). Jeho prut kroutí na záda. Dá se nějak srovnat. Jak a kdy. Děkuji za odpověď.

Jak vychovat psa, aby se nebál veterinárních zákroků

Dotaz č.48 [ zadáno 25.11.2013 ]

Máme takový problém máme 6ti měsíčního amerického stafordšírského teriera jako 3 měsíční štěně měla záněty v učí vet. nám po prohlídce dal vodičku do uší na vykapání po každé aplikaci kapek se s námi pes nebavil řikal sem si že jí to přejde ano přešlo ale teď když s ní potřebuji manipulovat vyndavání klíštěte,zuby atd.se chová hodně bázlivě někdy i bezdůvodně klepe se jako týraný pes nikdy od nás nebyla bita rukou nějakým předmětem prostě min násilí stačí kolem projít s nějakým předmětem co nezná a začne se bát nevím jestli to třeba neni teď jejím věkem občas si trochu vimejšlí a nebo na ni nechal ten zánět uší následky v podobě bázlivosti s cizích předmětů.Nikdy se totiž žádný náš předchozí pes nechoval proto sem tímto znepokojen.Rád bych kdyby jste mi poradily nerad bych něco nevratně zanedbal.

Olysání prutu u jezevčíka

Dotaz č.47 [ zadáno 11.3.2013 ]

Dobrý den, máme krátkosrstého čokoládového trpasličího jezevčíka. Jeho stáří je 1,5 roku a již půl roku pozorujeme olysání ocásku na jeho článcích, po línání na podzim nenarostla zimní srst a nyní již začíná ztrácet srst na zadních stehnech (takto to bylo i loni a na léto srst krásně narostla). Jinak je pejsek dobře živený krmivem Eucanuba, veselý, plný života. Krysí ocásek, jak jej lékaři nazývají, bývá příčinou onemocnění štítné žlázy. Již jsme absolvovali parazitologické vyšetření, které bylo negativní a chystáme se na vyšetření krve. Píši Vám z toho důvodu, abych se dozvěděla, zda tato vada není u jezevčíků častá a nejedná se přitom o onemocnění. Vím, že její psí otec měl na fotografiích taky krysí ocásek a majitelka říkala, že to je u těchto čokoládových jezevčíků normální.

onemocnění Canine Epileptoid Cramping syndrom (CECS).

Dotaz č.46 [ zadáno 22.11.2012 ]

Dobrý den, mám 2letou fenku Border teriéra a včera večer měla nějaké šílené křeče. Trvalo to asi 3-4minuty s tím, že po minutě se oblízla, ale tělo v křeči měla stále. Rychle u toho dýchala a měla vykulené oči. Co to může být? Před dvěmi měsíci jsme změnili granule. Bylo to u ní první setkání s takovou křečí. Děkuji za radu

Zpracování dat...