ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
vychází v 5:07 a zapadá v 21:04
vychází v 14:15 a zapadá v 0:03
 

Výběr plemene

Aktuální dotazyPro přispívání do poradny se prosím přihlašte jako předplatitel.
vše
vše

Kerry Blue Teriér?

Dotaz č.119 [ zadáno ]

chtěl bych se zeptat, jestli je ještě pořád K.B.Terier řazen jako pes loveckého plemene a jaké zkoušky z loveckého výkonu by se s ním daly složit? ZN asi ne, že? Asi je dosti mohutný a vysoký pro norování, že? Ještě jeden dotaz, jen pro orientaci, nevěděla byste cenu štěněte?

Český fousek do rodiny s dětmi?

Dotaz č.118 [ zadáno 11.5.2018 ]

Chtěla bych vás požádat o radu při výběru,resp.mam už vybráno, potřebuji jen jakési posvěcení,že nedělám úplně chybu vůči temperamentu psa. Nejsem myslivec,rodina dvě malé děti,dosud měli jen hrubosrsté jezevčíky,výborni psiale ted bych si chtěla poridit českého fouska.Dum se zahradou,denně aktivní pohyb se psem..Jsem na vážkách ale, není ho škoda nevèst k myslivosti?Je běžné že si je lidí pořizují jen jako společníky,ne k lovu,s fousky znám jen myslivceDěkuji

Plemeno do rodiny se dvěma malými dětmi?

Dotaz č.117 [ zadáno 11.5.2018 ]

hledám vhodné plemeno do naší rodiny, máme 2 děti (9 a půl a 7 let) a žijeme v bytě takže bych volila spíš menší vzrůst (do 40 cm a 10 kg). Dcera chtěla Border kolii, ovšem tomuto plemeni bychom nemohli poskytnout adekvátní péči vzhledem k jeho časové náročnosti a potřebám aktivit. Zalíbil se nám Český strakatý pes pro svoji povahu i vzhled, moje otázka je - jak moc náročné je toto plemeno, případně jaké jiné jemu podobné byste mi doporučili jen menšího vzrůstu.

Tatranský ďurič?

Dotaz č.116 [ zadáno 20.3.2018 ]

Prosím o Váš názor na plemeno Tatranský Durič. Uvažuji o jeho zakoupení a využívání v naší honitbě, jedná se o smíšenou honitbu

Pes pro začínající myslivkyni

Dotaz č.115 [ zadáno 12.3.2018 ]

Dobrý den, chtěla bych si pořídit loveckého psa. Zatím mám největší zkušenost s Beauceronem, který mezi lovecké psi u nás ale nepatří. Vzhledem k tomu, že chovám koně a kozy, ovce, mám obavu, aby nedošlo k lovu vlastních zvířat. Jsem začínající myslivkyně. Honitba je smíšená, kopce, louky, rybníky.

Tyrolský honič

Dotaz č.114 [ zadáno 26.10.2017 ]

zaujalo mne plemeno Tyrolský honič. Nenašel jsem však více materiálů s podrobnějšími informacemi oněm, popř. stránku chovatelského klubu.

Barva čenichové houby u štěněte labradora

Dotaz č.113 [ zadáno 4.7.2017 ]

S přítelem se chystáme si pořídit štěně smetanového Labradorského retrívra. Momentálně jsme na dovolené na Slovensku (Vysoké Tatry) a překvapilo nás, že skoro všichni smetanový LR, které jsme zde viděli, mají hnědý (až růžový) čenich, a to včetně štěňat. Zajímalo by nás, proč tomu tak je, když má být černý? Domníváme se, že to může být klimatickými podmínkami tohoto regionu - větší zima, méně slunce. Je to možné? Pokud bychom si zde pořídili štěně, je možné, že by se mu v ČR (Polabská nížina, kde je teplo a dostatek slunečního světla) zbarvil do černé barvy?

Srbský honič pro začátečníka?

Dotaz č.112 [ zadáno 6.3.2017 ]

Chtěl bych poradit s výběrem loveckeho psa. Jsem začátečník a loveckeho psa jsem nikdy neměl. Naše honitba je smíšená a zároveň hodně náročná. .... stále je to nahoru a dolů. Zvěř tu máme srnci,černou,mufloni a přechází danci a vysoká. Chtěl bych honice. Líbí se mi srbský honic ale nevím zda bych ho zvládnul jako začátečník.

Lovecké plemeno psa k malým dětem

Dotaz č.111 [ zadáno 27.1.2017 ]

jsem začínající myslivec a s výcvikem psů nemám žádné zkušenosti. Zároveň mám dvě malé děti a chci se zeptat, jaké by jste doporučili plemeno psa, které je vhodné k malým dětem a zároveň jednoduché na výcvik.

Do myslivosti polského ogara?

Dotaz č.110 [ zadáno 2.1.2017 ]

chtěl bych si pořídit Polského Ogara, který mě nadchl jak svým exteriérem tak i loveckými vlohy. Myslím si, že by byl do naší honitby ideálním pomocníkem. Mohla by jste mě prosím poradit chovatele nebo chovnou stanici kde bych mohl pořídit či zamluvit pejska na chov

Zpracování dat...