Dobrý den, máme dvouletého drsnosrstého jezevčíka standard, je již uchovněn a vzhledem k výborným oceněním na výstavě bychom chtěli absolvovat ještě nějakou. Musí i nadále pro další výstavu splňovat podmínku váha max. 9.50 kg? Další můj dotaz se týká staršího dotazu - ohledně obojků. Jedná se o obyčejný oranžový látkový obojek, který nosí psi např. na naháńkách? Myslela jsem si, že zvěř tuto barvu nevidí. Děkuji za odpověď.
Ano, pes by měl stále odpovídat požadavkům standardu a mít odpovídající váhu. Na většině výstav se také jezevčíci váží a vyšší váha má dopad na hodnocení psa. Pokud se týká dotazu na obojek, tazatel tehdy psal nejen o tom, že je obojek oranžový, ale také o tom, že je reflexní. Právě slůvko „reflexní“ by mohlo mít z hlediska reakce zvěře podstatný význam a asi by moc nezáleželo na tom, zda je obojek oranžový, červený nebo zelený. To ale neznamená, že je třeba reflexní obojky za každé situace považovat za nevhodné. Určitě mají své opodstatnění a to zvláště v noci a tam, kde se pes může dostat na frekventovanou komunikaci.
Vladimíra Tichá