vychází v 7:33 a zapadá v 16:03
vychází v **:** a zapadá v 13:39
 

Ohaři - limitní disciplíny - vystavování na PZ

Dotaz č.: 85

Otázka:

Ohaři - limitní disciplíny - vystavování na PZ Obsah:V současné době je vystavování pro ohaře/setry limitní disciplínou na ZV a dosud i na PZ. Jak to bude s uchovněním, pokud se zúčastním PZ pouze a nebudu absolvovat ZV. Ohař nebude být noci uchovněn, protože nebude absolvovat limitní disciplínu vystavování? Bude tato displína zrušena i u setrů?

Tazatel:

Odpověď:

Zdravím, je potřeba rozlišit chovné podmínky a podmínky pro splnění lovecké upotřebitelnosti. Pokud chcete psa do chovu, budete muset abvsolvovat ty zkoušky, které mají požadované disciplíny . To znamená u nás setrů, ZV, nebo podzimní zkoušky kde vystavování je, ty nové podzimní zkoušky, nevím ještě jak budou přesně pojmenované, jsou hlavně pro ty, kteří si chtějí splnit pouze loveckou upotřebitelnost.
Je to nabídka, která ropzšiřuje plejádu možností, je nutné si uvědomit, že vyhláška od požadavku na loveckou upotřebitelnost nevyžaduje vystavení, tímto krokem se snažíme napomoci těm, kteří nechtějí chovat, nemají možnost cvičit v zazvěřených revírech. Pro Vás se v podstatě nic nemění, profil zkoušek které máte potřebné k uchovnění psa jsou v novém ZŘ obsaženy. Přeji pěkný den Procházka

Zpracování dat...