vychází v 5:07 a zapadá v 21:04
vychází v 0:59 a zapadá v 14:55
 
Archiv právní poradny JUDr. Čechury

Nájem bezúplatně?

Dotaz č.: 1412

Otázka:

Je možné, aby HS pronajalo MS honitbu bezúplatně, případně za nějakou nefinanční službu. Většina členů HS s největšími podíly jsou zároveň členy MS a nechce se nám posílat nájem, který je tvořen z našich členských příspěvků na HS a vést účetnictví.

Tazatel:

Odpověď:

Podle § 671 odst. 1 občanského zákoníku nájemce platí nájemné…Čili bezúplatná smlouva o nájmu honitby by neměla existovat, minimálně nutno uvést 1 Kč, vyjádřit v penězích nefinanční službu /v jednom dotazu byl zmíněn závazek nájemce místo platby nájemného v jeho výši na valné hromadě zabezpečit pohoštění/.

 

Vladimír Čechura

Zpracování dat...