ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
Aktuality

Sněmovna novelu implementující paskvilní směrnici o zbraních stáhnula z programu.

Bohumil Straka | Diskuzní fórum
Sněmovna novelu implementující paskvilní směrnici o zbraních stáhnula z programu.
Je mně potěšením informovat, že Sněmovna stáhnula z programu novelu implementující paskvilní směrnici EU o regulaci zbraní
Dne 27.2. 2018 bylo na programu ve sněmovně tzv. první čtení novely českého zákona o zbraních, která implementuje směrnice Evropského parlamentu a Rady (EU) 2017/853 ze dne 17. května 2017, kterou se mění směrnice Rady 91/477/EHS o kontrole nabývání a držení zbraní.
Jak už mnohokrát zaznělo, EU směrnice je pro nás špatná už nyní, a předpokládá se, že bude ještě v budoucnu přitvrzovat.
Je mně potěšením informovat, že sněmovna novelu implementující tuto paskvilní směrnici stáhnula z programu.
Podstatné je, že 167 bylo PRO, pár poslanců se zdrželo a nikdo nebyl proti. Jmenovité hlasování je zde: www.psp.cz/sqw/hlasy.sqw?g=67355
Tento skvělý výsledek však nespadnul jen tak z nebe do klína, je to díky tisícům hodin úsilí dobrovolníků, stovkám mediálních výstupů, desetitisícům korun z kapes dobrovolníků - první mysliveckou demonstrací počínaje, tiskem letáků a reklamou konče.
Zcela jistě zapůsobila na poslance nová petice i otevřený dopis vládě, poslancům a senátorům, který jim petiční výbor zaslal. Důležitou roli sehrály i zásadní schůzky s předsedou sněmovny Vondráčkem,  s ministrem vnitra Metnarem a dalšími.
Zúčastníme se také jednání expertní skupiny ministerstva vnitra na téma budoucí zbraňové legislativy. Díky naší aktivitě se s námi všichni baví, což je důležité.
 
Výsledek hlasování sněmovny ale není samozřejmě definitivní vítězství. Získali jsme odklad a nějaký čas k nadechnutí a navíc, než bude rozhodnuto o žalobě na neplatnost směrnice, kterou minulý rok podala ČR a podporuje ji Polsko a Maďarsko.
 
Prostřednictví časopisu Myslivost 3/2018 se dostaly k myslivcům podpisové archy nové Petice.
Můj článek v tom samém čísle jednoduše odrážkovým způsobem vysvětluje cíle petice, argumenty a důvody vzniku nové petice. Na poslední straně pro každého čtenáře nepřehlédnutelný podpisový arch k vystřižení či vytržení. Myslivost vytiskla na posledním listu přímo znění petite a podpisový arch, takže toto  pokryje i starší myslivce bez PC a tiskárny a hlavně to aktivuje místní myslivecké spolky. Webová verze článku s informacemi je zde:
http://myslivost.cz/Pro-myslivce/Aktuality/Myslivci-podporte-podpisem-novou-petici
 
Je nepochybné, že myslivci spolu s Peticí ukázali, že jsme společenskou silou, se kterou se musí počítat, a že náš postup a mediální aktivity přináší plody, a jasně ukazuje, že to děláme správně, i když se to třeba všem nemusí líbit.
Myslivosti zdar
Bohumil Straka

Časopis Myslivost - Aktuální číslo

Zpracování dat...