Aktuality

Těžce na cvičišti, lehce na bojišti

| Diskuzní fórum
Těžce na cvičišti, lehce na bojišti

Dalo by se říci, že toto přísloví lze uplatnit v jakékoliv profesi. Od vojáků přes hasiče, sportovce, herce a umělce všech oborů, říkají jeseničtí trubači.

Pravidelné zkoušky Jesenických trubačů jsou mnohdy řeholí. Už jen to, skloubit časové možnosti několika členů je často neřešitelným problémem. Soubor Jesenických trubačů, z. s. vznikl při Lesní správě Jeseník v roce 2002. Následně se z občanského sdružení přetransformoval v roce 2017 na zapsaný spolek. Kmenovými členy jsou Renáta Jeřábková, vedoucí souboru a současně předseda spolku, Anna Vencálková, Jitka Moková, Radek Procházka, Vojtěch Pánek a zdá se, že i Alena Dobrá.

P1160597.JPG

Soubor vystupuje na mnoha mysliveckých a společenských akcích v okrese i mimo něj, zúčastňuje se soutěží loveckých trubačů. Ještě počátkem měsíce března se připravoval na Mezinárodní soutěž v Niepolomicích. Čekalo je také tradiční vystoupení 28. března na Výstavě trofejí spárkaté zvěře z okresu Jeseník.

Pravidelne-zkousky-zaklad-uspechu-FOTO-JL.jpg

Jenže vše zhatila koronavirová pandemie. Po vyhlášení nouzového stavu dne 12. března byly všechny jejich aktivity pozastaveny. Nebylo možné se scházet a cvičit a souběžně nebylo kde vystupovat. Vždyť všechny akce byly jak u nás, tak i v Polsku zrušeny. To vše se ale  pomalu
vrací do normálu a věřme, že po nějaké době bude opět umožněno setkávání členů souboru na zkouškách a že brzy budou uvolněna i vystoupení na soutěžích a jiných společenských akcích.
Tvrdá práce na zkouškách se jim vyplácí. Na soutěžích získávají většinou prvá místa. To vše by však nešlo bez sponzorů, jimiž jsou Reinold, s.r.o., Stará Červená Voda, Řetězárna a.s. Česká Ves, WTC Písečná, Zlatohorský nadační fond, penzion U tří veverek, Zlatohorská s.r.o. a OMYA, a.s. Všem patří poděkování. Poděkovat by ještě soubor chtěl PLL, a.s., které jim umožňují realizovat vystoupení a ZUŠ Jeseník za umožnění zkoušek v jejich prostorách. Díky těmto sponzorům a úsilí členů souborů se vše zúročí v pěkné reprezentaci našeho jesenického regionu.
 
Jaromír Latner

Časopis Myslivost - Aktuální číslo

Zpracování dat...