Chovatelské stanice z Milaveč
 
bgHeader
Chovatelské stanice z Milaveč
Adresa: Milavče 135 , Domažlice , 344 01
Telefon:607739048
Email:odmilavecskychmohyl@seznam.cz
Web:www.myslivost.cz/milavce
Domů

Chovatelské stanice německých křepeláků - NK, jezevčíků standard drsnosrstých J, (bavorských barvářů - BB, Německých krátkosrstých ohařů - KO)

Německý křepelák - NK

Německý křepelák patří mezi slídiče, řadící se  mezi všestranné psy. Je to živý a vášnivý lovec, zároveň však velmi poddajný a přizpůsobivý. Je středně velký, silný, ne příliš vysoký,
s ušlechtilou hlavou. Byl vyšlechtěn pro lov na zajíce a lišku, ale pro svoje vynikající pracovní vlohy a všestrannost je zejména mezi myslivci velmi oblíbený. Zbarvení: hnědý, hnědý s pálením, hnědobílý, červený, trikolora. Hustá srst může být hladká i zvlněná. Je to inteligentní velice oblíbený a nenáročný pes.

Orka z Čerchovky


Jezevčík standard drsnosrstý

Jezevčík vznikl od starých německých loveckých psů, od německých honičů (Deutsche Bracken). To ovšem ještě nebyl dnešní jezevčík, mohl vypadat asi jako kresba od Gustava Mützela. Podle své práce a krátkých nohou se nazýval jamník nebo jezevčí pes. Tito jezevčíci (dachshundi) se různě křížili s malými psy typu teriéra a tak postupně vznikly různé formy dnešního jezevčíka. viz.: http://cs.wikipedia.org/wiki/Jezev%C4%8D%C3%ADk

Německý
ohař krátkosrstý KO

Německý ohař krátkosrstý je nejuniverzálnější ohař s vynikajícími loveckými vlastnostmi - s výborným nosem, s vlohami pro aportování a vystavování, ochotně pracující na suchu i ve vodě. Ohař je velmi inteligentní a učenlivý. Je to harmonický pes, jehož tělesná stavba zaručuje sílu, vytrvalost a rychlost. Ohařovu ušlechtilost podtrhuje vzpřímené držení těla, plynulé vnější linie, suchá hlava, dobře nesený ocas, přiléhající lesklá srst a prostorný, harmonický pohyb. Zbarvení: hnědé s malými bílými stříkanými odznaky na prsou nebo na nohou, hnědé bez odznaků, bělouš v různých odstínech s hnědou hlavou s hnědými plotnami nebo skvrnami. Tytéž kombinace jsou možné též s černou barvou. Mohou být i plášťově hnědí, černí. Jedná se o nejrozšířenější plemeno ohaře.

Gábi od Milavečských mohylBavorský barvář BB

Bavorský barvář je klidný a vyrovnaný pes, oddaný svému majiteli, potřebuje pracovat v jeho těsné blízkosti  a maximálně projevit svoje lovecké schopnosti. Je nejspolehlivější a nejvytrvalejší ze psů, kteří jsou vybraní ke hledání stopy. Je to celkově vyvážený, poněkud lehčí, velmi mobilní a svalnatý, středně velký pes. Chůze i pohyb jsou lehké a pružné.  Má hustou a těsně přiléhající srst, mírně drsnější, s malým leskem. Zbarvení: jelení červeň s černým pálením, žíhaná. Je to vynikající společník, přívětivý k dětem, především ale velmi oddaný svému pánu.

Bety z Rychlebu