Českomoravská myslivecká jednota, z.s., OMS Benešov
 
pozadi_jelen
 
pozadi-kombinace
OMS Benešov
Adresa: Tyršova 1902 , Benešov , 256 01
Telefon:317 722 359
Email:omsbn@seznam.cz
Web:www.myslivost.cz/omsbenesov
Zlatá srnčí trofej > Vlašim 2016

Okresní kolo soutěže Zlatá srnčí trofej pořádané OMS Benešov
 
 
S trochou nadsázky se dá říci, že stejně jako je červen měsíc myslivosti, tak květen můžeme považovat za měsíc soutěže Zlatá srnčí trofej. Stejně jako v červnu se rodí nejvíce mláďat zvěře, tak v květnu probíhá nejvíce okresních kol soutěže Zlatá srnčí trofej. Tradice měsíce myslivosti letos oslaví 59. narozeniny zatímco soutěž pro mladé myslivce a ochránce přírody trvá 46 let.
ČMMJ, z.s. Okresní myslivecký spolek Benešov, uspořádal okresní kolo soutěže Zlatá srnčí trofej v sobotu 28. května.  Zázemí poskytlo SOŠ a SOU Vlašim ve svém odloučeném pracovišti v Tehově. Při zahájení všechny přítomné pozdravil a hodně znalostí popřál místopředseda pořádajícího OMS MVDr. Luboš Kuneš. Soutěžilo se ve třech kategoriích. Kategorie 0 byla určena dětem 1. a 2. třídy ZŠ. Kategorie A dětem 3. až 5. třídy ZŠ a kategorie B dětem 6. až 9. třídy ZŠ. Celkem své odborné znalosti přijelo otestovat 47 soutěžích. Pro každého byl připraven teoretický test, poznávaní mysliveckých exponátů a terénní poznávací stezka. V testu bylo možné získat 100 bodů pro kategorie A a B. Ti nejmladší měli speciální obrázkový test, ve kterém bylo maximem 65 bodů. Při poznávání mysliveckých exponátů se odpověď vybírala ze třech možností a bylo možno získat 50 bodů. V porostech zdejšího lesa na děti čekala terénní poznávací stezka, kde se nechalo získat 154 bodů. Celkem bylo možné shromáždit 304 bodů pro kategorie A a B a ti nejmenší o 35 bodů méně. Testy a fotografie exponátů si lze prohlédnout na webu OMS Benešov na www.myslivost.cz/omsbenesov.
Po absolvování soutěžní části dne na děti čekal oběd. Po obědě si rodiče i soutěžící společně prošli terénní stezku, prohlédli si myslivecké exponáty a dozvěděli se správné odpovědi. Pak následoval doprovodný program, který začal střelbou ze vzduchovky. Z důvodu nepřízně počasí, se další část doprovodného programu přesunula do jídelny. Všichni si mohli poslechnout poutavé vyprávění o lovecké hudbě v podání PhDr. Pavla Sýkory a vyslechnout ukázky lovecké hudby v podání souboru Benešovské horny pod vedením Ing. Jana Slabého. Po hudební ukázce následovalo představení a povídání o loveckých psech. Dětem byli představeni zástupci plemen český fousek, jezevčík dlouhosrstý, německý křepelák a sedmihradský honič. V průběhu doprovodného programu tým organizátorů pilně opravoval a počítal a v 16 hodin bylo připraveno očekávané vyhlášení.
V kategorii 0 se na 3. místě umístila Apolenka Prošková. Na 2 místě se umístil Matouš Charvát. Oba z mysliveckého kroužku Mladí markazíni Benešov. Vítězem v kategorii 0 se stal Jan Mecka z Mysliveckého kroužku při MěDDM Vlašim. V kategorii A se na 3. místě umístila Nela Neubergová. Na 2 místě se umístil Mikuláš Prošek. Oba z mysliveckého kroužku Mladí markazíni Benešov. Vítězem v kategorii A se stal Daniel Slavata z Mysliveckého kroužku při MěDDM Vlašim. V kategorii B se na 3. místě umístil Vojtěch Kuneš z Mysliveckého kroužku při MěDDM Vlašim. Na 2 místě se umístila Veronika Steklá z Mysliveckého kroužku Záhornice (okres Nymburk). Vítězem v kategorii B se stal Patrik Fulín z Mysliveckého kroužku Votice. Vítězové kategorie A a B mají právo reprezentovat OMS Benešov v národním finále ZST, které se uskuteční v červenci ve Středním odborném učilišti lesnickém v Bílé v Beskydech. Pokyny k národnímu finále ZST a k soustředění mladých přátel myslivosti je možné získat na webu ČMMJ na www.cmmj.cz.
Slavnostní vyhlášení bylo zakončeno poděkováním vedoucím kroužků, manželům Rosolovým z Votic, Ing. Ivě Holadové z Vlašimi, Lence Stejskalové a Barboře Urbanové z Benešova a Josefu Jiráskovi z Netvořic. Okresního kola se také zúčastnili zástupci OMS Nymburk v čele s předsedou KPK Petrem Motejlem a jednatelka OMS Praha 3 Bc. Naděžda Burešová. Hlavním sponzorem a pořadatelem akce byl OMS Benešov. Dalšími sponzory byli firma Sellier & Bellot Vlašim a.s., SOŠ a SOU Vlašim a manželé Vaníčkovi. Poděkování za přípravu celé akce patří týmu nadšených lidí včele s Ing. Jaroslavem Vaníčkem a Mgr. Jarmilou Vaníčkovou, členy KPK ČMMJ. Velmi nás těší zájem dětí a rodičů o tuto znalostní přírodovědnou soutěž, což dokazuje průměr 50 soutěžících na každé okresní kolo v posledních 5 letech. Okresní kolo v roce 2017 se uskuteční v Neveklově. Termín a podrobnosti budou včas upřesněny.
 
Zdeněk Kůta
         za tým pořadatelů
 
 


Pokyny k 46. ročníku Národního finále ZST a k soustředění mladých přátel myslivosti ZDE.

Přiložené dokumenty

 Vysledkova-listina-kat-0 (pdf - 51,75 KB)
 Vysledkova-listina-kat-A (pdf - 51,84 KB)
 Vysledkova-listina-kat-B (pdf - 51,73 KB)
 Spravne-odpovedi-test-kat-0 (pdf - 35,08 KB)
 Spravne-odpovedi-test-kat-A (pdf - 89,10 KB)
 Spravne-odpovedi-test-kat-B (pdf - 89,12 KB)
 Test-kat-0 (pdf - 1,27 MB)
 Test-kat-A (pdf - 100,33 KB)
 Test-kat-B (pdf - 151,67 KB)
 Pozvanka-na-okresni-kolo-ZST-2016 (1) (pdf - 477,96 KB)
 

cmmj-95-let.jpg


In-počasí


Honitba rokuHalali-vseobecna-pojistovna-LOGO.png


logo-AMP.png
senosece-czu-cz.png

logo-MAM-(1).jpg

logo-MAM.jpg