Českomoravská myslivecká jednota, z.s., OMS Domažlice
 
Pozadi
OMS Domažlice
Adresa: náměstí Míru 35 , Domažlice , 344 01
Telefon:607 739 048
Email:omsdom@seznam.cz
Web:www.myslivost.cz/omsdomazlice
Fotogalerie > 2014 > 11. 29.-30. 11. 2014 Honičské zkoušky

Milovníci myslivosti a lovecké kynologie se koncem listopadu sešli v Černíkově a na Výhledech, kde se konaly  honičské zkoušky na poslední kynologické akci našeho okresu. Zkoušky honičů, které musejí být pořádány jako dvoudenní, začaly v sobotu společnou naháňkou v honitbě MS „Kouřim“Černíkov. Na naháňce sleduje rozhodčí práci psa v leči. Zde se posuzuje hlasitost psa, schopnost sledovat teplou stopu zvěře  ( hlavně černé ) a smysl pro orientaci. Provádět tento typ zkoušek je třeba v  zazvěřeném revíru, což usnadňuje rozhodčím jejich rozhodování. Myslivci z Černíkova již poněkolikáté prokázali chuť a vůli takovýto tip zkoušek zorganizovat. Řadí se tak mezi další myslivecká sdružení okresu, která jsou ochotna propůjčit honitbu ke kynologické akci a které si nyní dovolím jmenovat. Jedná se o MS Pocinovice, MS Chocomyšl, MS Koloveč, MS Srbice, MS Mrákov, MS Všeruby, MS Černovrší, MS Trhanovská hora a MS Černíkov.  
 
V neděli, druhý den zkoušek, pak na Výhledech probíhaly ostatní disciplíny. Mezi obávané  patří ochota k práci na černou zvěř, která se zkouší na dvouplášťové obůrce 3x3 m, dvouplášťové pro zaručení práce psa bez kontaktu.
      Po sečtení všech výsledků  skončily honičské zkoušky v tomto konečném pořadí:
1. německý lovecký teriér „Chyr pod Přimdou“, vůdce Václav Čech  z Bělé n/R
2. německý lovecký teriér „Ája od Černého kříže“, vůdce Jaroslav Presl z Bezpravovic  
3. jezevčík standard drsnosrstý „Dag z Doubí“,vůdce Ondřej Barhoň z Racova.
 
Okresní myslivecký spolek Domažlice dostal od pana Jana Hrbáčka z Osvračína cenu pro nejlepšího psa zkoušek, který úspěšně absolvoval svoje první honičské zkoušky. Touto cenou byl odlov jelena siky. Cenu vyhrál druhý pes v pořadí a to „německý lovecký teriér Ája od Černého kříže, vůdce pan Jaroslav Presl z Bezpravovic.
     
 
      Zkoušky honičů ZH a barvářské zkoušky honičů BZH, kvalifikují psa k lovu a dosledu spárkaté zvěře se zvláštním zaměřením na náročný lov a dosled černé zvěře.      
 
       Dík patří myslivcům z MS Černíkov, MS Trhanovská hora a Černovrší, kteří zapůjčili zdarma svoji honitbu.