Českomoravská myslivecká jednota, z.s., OMS Domažlice
 
Pozadi
OMS Domažlice
Adresa: náměstí Míru 35 , Domažlice , 344 01
Telefon:607 739 048
Email:omsdom@seznam.cz
Web:www.myslivost.cz/omsdomazlice
Fotogalerie > 2015 > 10. 3.-4. 10. 2015 Chodský Čakan

„Výhledy“ první víkend v říjnu se Výhledy staly místem konání již 21. ročníku  lesních a barvářských zkoušek pod souhrnným názvem Chodský Čakan. Každým rokem si tak připomínáme tradici založenou před jednadvaceti  lety a to v roce 1995 v Černíkově. Letošní ročník se pošesté uskutečnil na Výhledech.
Chodský čakan zahájil ředitel zkoušek Jaroslav Kugel za zvuku  loveckých signálů na  lesnice   v provedení trubačů OMS Domažlice.
Vrchním rozhodčím byl v letošním ročníku Přemysl Randa z České Kubice, ten také představil sbor rozhodčích a popřál všem účastníkům hodně štěstí.
Letošního ročníku se zúčastnilo 11 psů na lesních zkouškách a 18 psů na barvářských zkouškách. Obou zkoušek, se zúčastnilo šest psů a ti také bojovali o vítězství v jednadvacátém ročníku. Počasí bylo po horkém létu příjemné.
     
Čest políbit putovní Chodský Čakan je tradice, o kterou již jednadvacátým  rokem vůdci usilovali. Tento polibek se stal ctí Václavu Šavlíkovi z Mezholez u Kdyně. Oba dva dny uspěl se svou fenou „Fauna z Prateckého údolí“plemenem  německý lovecký teriér v I.ceně. V sobotu skončil druhý a v neděli dvojím zariskováním v práci psa na volno nabodoval do celkového vítězství.
 
Závěrem bych se chtěl zmínit o barvářských zkouškách z neděle, které dokončil v I. ceně s maximálním počtem bodů vůdce Vlastimil Pánek z Trhanova, který měl svého jezevčíka „Daniel Defoe Czech Originál“ ve svých 82 letech perfektně připraveného
 
 
 
      Po sečtení výsledků  pořadí na Chodském Čakanu :
 
1. německý lovecký teriér „Fauna z Prateckého údolí“ vůdce Václav Šavlík z Mezholez u Kdyně
2. německý lovecký teriér „Nina z Triblaviny“ vůdce Stanislav Fořt z Pocinovic
3. německý křepelák „Alois z Polesí Bor“ vůdce Aleš Vondrovic z Milaveč
 
 
       Dík patří myslivcům z MS Trhanovská hora a Černovrší, kteří zapůjčili zdarma svoji honitbu.