Českomoravská myslivecká jednota, z.s., OMS Domažlice
 
Pozadi
OMS Domažlice
Adresa: náměstí Míru 35 , Domažlice , 344 01
Telefon:607 739 048
Email:omsdom@seznam.cz
Web:www.myslivost.cz/omsdomazlice
Kynologie > Kynologie 2013 > 10. 5.-6. 10. 2013 Chodský Čakan

CHODSKÝ ČAKAN 19. ročník

„Výhledy“ první víkend v říjnu se Výhledy staly místem konání již 19. ročníku  lesních a barvářských zkoušek pod souhrnným názvem Chodský čakan. Každým rokem si tak připomínáme tradici založenou před devatenácti lety a to v roce 1995 v Černíkově. Letošní ročník se počtvrté uskutečnil na Výhledech.

Chodský čakan zahájil ředitel zkoušek Jaroslav Kugel za zvuku  loveckých signálů na  lesnici   v provedení trubačů OMS Domažlice.

Vrchním rozhodčím byl v letošním ročníku opět zkušený rozhodčí Oldřich Liška z Přimdy, ten také představil sbor rozhodčích a popřál všem účastníkům hodně štěstí.

Letošního ročníku se zúčastnilo 12 psů. Po delší době byl tak naplněn maximální možný počet startujících. Počasí bylo pro psy  příjemné, chladnější.

     

Čest políbit putovní Chodský Čakan je tradice, o kterou již devatenáctým  rokem vůdci usilovali. Tento polibek již podruhé v historii provedl  Petr Schrödl  z Pece pod Čerchovem. Oba dva dny uspěl se svým německým křepelákem v I.ceně. Nutno ještě podotknout, že  v těsném závěsu se umístil  na druhém i třetím místě vůdce Radek Halada z Hájku u Všerub, který vedl dva psy.

 

 

      Po sečtení výsledků  vyhráli :

 

1. německý křepelák „Aramis Czech Pamir“ vůdce Petr Schrödl z Pece

2. jezevčík dlouhosrstý standard „Elsa od Širočiny“ vůdce Ing. Radek Halada z Hájku

3. jezevčík dlouhosrstý standard „Aron z Hájeckého mlýna“ vůdce Ing. Radek Halada z Hájku

 

 

       Dík patří myslivcům z MS Trhanovská hora a Černovrší, kteří zapůjčili zdarma svoji honitbu.