Českomoravská myslivecká jednota, z.s., OMS Domažlice
 
Pozadi
OMS Domažlice
Adresa: náměstí Míru 35 , Domažlice , 344 01
Telefon:607 739 048
Email:omsdom@seznam.cz
Web:www.myslivost.cz/omsdomazlice
Střelectví > okresní přebory a soutěž družstev členů OMS Domažlice

6. ročník střelecké soutěže družstev MS a Okresní přebor jednotlivců - členů OMS Domažlice 16.4. 2016

v sobotu 16.4. 2016 proběhl v Blížejově okresní přebor ve střelbě AT a 6. ročník soutěže družstev členů MS. Na přebor se přihlásilo historicky nejvíce členů z našeho OMS – 68. 
Výsledky:           Fotogalerie:                 
 
Okresním přeborníkem se po rozstřelu stal Radek Ryneš z MS Chocomyšl 45, druhý skončil Bohuslav Adámek z MS Úboč 45 a třetí byl Břetislav Halama z MS Filipovo Hora 44.
 
Družstva – vyhrálo družstvo Blížejov B ve složení Ing.Václav Martínek, Richard Nový, Jaroslav Nádraský, druhá Filipova Hora ve složení Břetislav Halama, Milan Váchal a René Poslední a třetí Úboč A ve složení Bohuslav Adámek, Milan Zedník a Tomáš Hynčík.
 
Všechny ceny, rozlosovali pořadatelé na čísla losů. Hlavní cenu kulovnici CZ 557 vráži 8x57 JS vyhrál Tomáš Zverka z Horního Metelska.

FOTO.
 
Všem účastníkům, bych chtěl jménem OMS Domažlice poděkovat za ukázněnost a i za to, že se dostavili. Poděkovat bych chtěl ale i sponzorům, bez kterých bychom takovouto soutěž nikdy neuspořádali.
 
Sponzoři přeboru:
 
JOKO – KOBERCE LINA; JOSEF KOPF
HONEBNÍ SPOLEČENSTVO VĚVROV
ČMMJ o. s. OMS DOMAŽLICE
Ing.STANISLAV FIALA
FS BOHEMIA s.r.o.
LST TRHANOV
G.T.S. POBĚŽOVICE spol. s r.o.
LOVECKÉ POTŘEBY U BRÁNY, PETR KOPF
MECLOVSKÁ ZEMĚDĚLSKÁ a.s.
MS „CHVOJÍČKO“ BLÍŽEJOV
MIRABO a. s. MILAVČE
AUTO VOLF s.r.o.

5. ročník střelecké soutěže družstev MS a Okresní přebor jednotlivců - členů OMS Domažlice 16.5. 2015

Již popáté se uskutečnila soutěž družstev mysliveckých sdružení členů OMS Domažlice. Střelnice v Blížejově  je vždy perfektně připravenou střelnicí. Přeborníkem roku 2015 se stal Petr Novák ze Kdyně (MS Koráb Kdyně), druhý byl Břetislav Halama z Brůdku (MS Filipova hora) a třetí Radek Ryneš z Chocomyšle (MS CHocomyšl). Mezi družstvy první místo: MS Filipova hora ve složení Břetislav Halama,René Poslední a Milan Váchal,druzí MS Blížejov II. ve složení Jaroslav Nádraský, Václav Martínek a Richard Nový, třetí MS Blížejov I. ve složení Josef Hanzlík, František Šobr a Josef Bozděch. VÝSLEDKY 1. VÝSLEDKY DRUŽSTVA.  FOTO.


4. ročník střelecké soutěže družstev MS a Okresní přebor jednotlivců - členů OMS Domažlice 17.5. 2014

Již počtvrté se uskutečnila soutěž družstev mysliveckých sdružení členů OMS Domažlice. Myslivci v Blížejově  měli jako vždy dobře připravenou střelnici. Přeborníkem roku 2014 se stal Břetislav Halama z Brůdku, druhý byl Radek Ryneš z Chocomyšle a třetí Václav Martínek z místního Blížejova. Mezi družstvy zvítězili místní střelci "MS Chvojíčko Blížejov B" Jaroslav Nádraský, Václav Martínek, Ríša Nový, druhý skončili loňští vítězové "Dravci Filipova hora" Milan Váchal, René Poslední, Břetislav Halama, třetí bylo družstvo "MS Koloveč" Ladislav Moller, Stanislav Svačina a Václav Gabriel.  FOTOGALERIE.

3. ročník střelecké soutěže družstev MS a Okresní přebor jednotlivců - členů OMS Domažlice 13.4. 2013


Již potřetí se ve střelecké soutěži družstev utkala družstva mysliveckých sdružení. V letošním roce se zúčastnilo 14 družstev , což je stejně jako v 2. ročníku. Sponzoři byli v letošním roce opět štědří, což dělá soutěž atraktivní. Oproti dvěma předešlým ročníkům byla soutěž družstev spojena s Okresním přeborem. Organizátoři tak reagovali na loňskou výzvu střelců. Do střeleb se tak zapojili i jednotlivci, kteří nedali dohromady družstvo a i členové, kteří nejsou v žádném MS. Střeleb se tak zúčastnilo 50 členů OMS Domažlice. Tolik střelců se sešlo dříve za pět let dohromady! „Na první trénink před střelbami přijelo tolik lidí, že všichni ani neodstříleli. Proto při druhém tréninku byla otevřena obě střeliště a trénovalo se až do půl osmé.“ Řekl Jaroslav Nádraský, předseda MS Chvojíčko, které je majitelem střeleckého areálu.  Kromě cen na prvních třech místech se rozlosovalo na čísla startujících 37 cen. Mezi nimi např. kulovnice, povolenka k lovu srnce obecného a několik beden s náboji.

Počasí bylo ještě mírně chladné, ale po dlouhé zimě  příjemné. 

Ráno probíhalo v diskusi, zda  družstvo Blížejova B, obhájí dvě vítězství z předešlých ročníků. Po sečtení výsledků, ale vyhráli střelci „Dravci Filipovo Hora“ – Břetislav Halama, René Poslední a Milan Váchal. „Blížejov B“ dvounásobný vítěz, skončil druhý – ve složení Jaroslav Nádraský, Václav Martínek a Richard Nový. Třetí místo patřilo družstvu Blížejov A“ ve složení Josef Hanzlík, Josef Bozděch a František Šobr. Mezi jednotlivci byl nejlepší Jindřich Vostárek ze Kdyně, druhý byl Václav Martínek a třetí René Poslední, oba z Blížejova.


2. ročník soutěže družstev členů OMS Domažlice
8.6.2012 Blížejov

Již podruhé se v červnu ve střelecké soutěži družstev utkala družstva mysliveckých sdružení. V letošním roce se zúčastnilo 14 družstev oproti 1. ročníku se přihlásilo o  jedeno tříčlenné družstvo více. Sponzoři byli v letošním roce štědřejší, což si pochvalovali hlavně startující. Kromě cen na prvních třech místech, se rozlosovalo na čísla startujících 16 hodnotných cen. Mezi nimi např. kulovnice, povolenka k lovu srnce obecného.

   Počasí bylo mírně deštivé, což ale pro Blížejovskou střelnici místního MS není problém, protože má zastřešené střeliště. Po sečtení výsledků, obhájilo vítězství Blížejovské B družstvo – ve složení Jaroslav Nádraský, Václav Martínek a Richard Nový, před druhými  Dravci z Filipovo Hory – Břetislav Halama, René Poslední a Milan Váchal a to o jeden jediný bod! Třetí místo patřilo družstvu z Úboče ve složení Tomáš Hynčík, Bohuslav Adámek a Milan Zedník.

Před vyhlášením výsledků, zazněly lovecké fanfáry v podání Jirky Kupilíka a Renaty Černé. Po vyhlášení výsledků a vylosování volných cen proběhla diskuse zúčastněných s přáním na zorganizování 3. ročníku v roce 2013 a takto zorganizovat i Okresní střelecký přebor jednotlivců. Určitě je to k zamyšlení pro střeleckou komisi.


1 ročník soutěže družstev členů OMS Domažlice 5.6.2011 Blížejov

v neděli 5.6. 2011 proběhl v Blížejově I.ročník soutěže družstev členů OMS Domažlice ve střelbě. Přestože jsme počítali s větší účastí, s odstupem si myslím, že na našem okrese, kde se běžně na okresních přeborech zúčastňuje 10 členů, je účast 13-ti tříčlenných družstev úspěchem. Pořadatelem soutěže byl OMS Domažlice spolu s MS Chvojíčko Blížejov. Ty také připravili ceny pro nejúspěšnější družstva. Mezi cenami byl i putovní pohár, na který přibude štítek se jmény vítězů I. ročníku. Zajímavou cenou soutěže byla povolenka k lovu na lov srnce obecného, jež se losovala mezi všemi  zúčastněnými. Touto zajímavou cenou obohatila soutěž LST Trhanov, za což jí patří dík.
Po počáteční prezentaci a vylosování, se závod rozběhl na dvou střelištích. To znamená, že hned 4 tříčlenná družstva mohla střílet najednou. Závod se střílel dvoukolově, 2 x 25 terčů. Výborným zázemím místního sdružení je perfektní servis restaurace. Po ukončení druhého kola byli vyhlášeni vítězové I. ročníku soutěže družstev členů OMS Domažlice. Historicky prvním vítězem se stalo družstvo Blížejova "Blížejov B" ve složení: Jaroslav Nádraský, Václav Martínek a Richard Nový. Na druhém místě skončili “Dravci“ z Filipovo hory ve složení: Břetislav Halama, Milan Váchal a René Poslední, třetí místo obsadilo družstvo členů OMS Domažlice, kteří nejsou členi v žádném MS ve složení: Bohuslav Doubek st., Josef Bouda a Bohuslav Doubek ml. Výsledky do 6 místa : 4. místo MS Úboč, 5.místo Blížejov A, 6.místo MS Myslív. Slosovatelnou cenu vyhrál Václav Šavlík z Mezholez u Kdyně člen družstva MS Černíkov.  Děkuji místnímu MS Chvojíčko za profesionální přístup, účastníkům za bezpečné zacházení se zbraní. Do dalšího ročníku, který se doufám uskuteční, vkládám naděje v oživení střelectví na našem okrese. Střelectví je nedílnou součástí myslivosti jako kynologie, myslivecké troubení a podobně.

Přiložené dokumenty

 prebor (doc - 56,32 KB)

Přihláška Okresní přebor a soutěž družstev 2019

 Vysledky-okresni-prebor-Blizejov-2015 (pdf - 71,59 KB)
 Vysledky-okresni-prebor-Blizejov-2015-druzstva (pdf - 130,76 KB)
 Vysledky-okresni-prebor-DRUZSTVA-2019 (pdf - 203,96 KB)

Výsledky družstva 2019

 Vysledky-okresni-prebor-JEDNOTLIVCI-2019 (pdf - 222,47 KB)

Výsledky okresní 2019