Českomoravská myslivecká jednota, z.s., OMS Jablonec nad Nisou
 
Pozadi
OMS Jablonec nad Nisou
Adresa: Poštovní 3 , 466 01
Telefon:602 189 210
Email:jablonec@oms-myslivost.cz
Web:www.myslivost.cz/omsjablonec
Kroužek Světlušky, Velké Hamry

KROUŽEK MLADÝCH PŘÁTEL PŘÍRODY A MYSLIVOSTI OMS ČMMJ JABLONEC NAD NISOU

naše stránky najdete na nové adrese

zde: https://jablonec.cmmj.cz/

 

 


Kroužek Světlušky pod záštitou OMS Jablonec nad Nisou

Místo konání
: Velké Hamry – klubovna v bývalé mateřské škole.
Termíny schůzek: každý pátek od 17.00 hod., dále dle domluvy
Kontakty: vedoucí kroužku  Bc. Věra Pekelská,
          tel.: 728 783 436,
     email: vera.pekelska@seznam.cz
 ______________________________________________________________

Vítáme všechny kamarády, přátele, myslivce a ochránce přírody
na našich stránkách Mysliveckého kroužku Světlušky
 
Činnost kroužku byla zahájena v září 2017, v počtu členů 15 dětí. Jsme tedy na začátku naší cesty za vědomostmi a znalostmi o naší fauně a flóře…

Hlavním cílem našeho kroužku je naučit děti, jak se chovat k přírodě, jak vnímat a prozkoumat mnoho z jejích tajemství a při tom si uvědomit, že jsme pouze její součástí stejně jako zvěř, stromy, rostliny a vlastně vše co nás obklopuje. Činnost kroužku je velmi různorodá, ale vždy se týká nás a našeho vztahu k přírodě.  Především, jak už je uvedeno i v našem názvu kroužku nás zajímá myslivost. V tomto slovu je obsaženo mnoho činností, jejímž hlavním úkolem je ochrana, chov a následně i lov volně žijící zvěře.

Při našem setkávání tedy nejčastěji vyrážíme přímo do terénu, do našeho okolí, kde se snažím dětem vysvětlit a ukázat vše důležité, co nám příroda nabízí a co můžeme nabídnout mi jí. Učíme se tedy poznávat, pozorovat zvěř a hlavně v zimních měsících ji přikrmovat. Při nepříznivém počasí nám skvělý azyl poskytuje naše klubovna v bývalé mateřské škole, kterou nám k užívání bezplatně poskytlo město Velké Hamry. Nově je nám k dispozici také pozemek ve Velkých Hamrech určený k naší činnosti ve výměře 8000 m2. Při naší činnosti nezapomínáme, ani na naši flóru (poznáváme stromy a rostliny), ale ani na naše čtyřnohé kamarády a budeme probírat i mnohé z kynologie. Všechno co se naučíme, tak to vše si procvičíme při různých soutěžích jako je Zlatá srnčí trofej, pevnou mušku prověříme v soutěži Mladý ostrostřelec nebo při naučných stezkách pro děti – např. Myslivecký den….

_1010665e-(1).jpg


Fotografie z kroužku naleznete zde.
 

Naši sponzoři


1452160_10152074705007915_1217876634_n.jpg