Českomoravská myslivecká jednota, z.s., OMS Jablonec nad Nisou
 
Pozadi
OMS Jablonec nad Nisou
Adresa: Poštovní 3 , 466 01
Telefon:602 189 210
Email:jablonec@oms-myslivost.cz
Web:www.myslivost.cz/omsjablonec
Kynologická komise > Historie Černostudničního poháru

Černostudniční pohár a jeho historie od roku 2006

Černostudniční pohár
 
Černostudniční pohár se stal soutěží Klubu chovatelů jagdteriérů v Čechách, která je otevřena pro ostatní plemena. Jde o dvoudenní soutěž, která byla do roku 2015 složena z barvářských zkoušek honičů a barvářských zkoušek. Od roku 2016 došlo na žádost Klubu chovatelů jagdteriérů v Čechách ke změně, soutěž bude složena z lesních zkoušek a barvářských zkoušek honičů. Jde o soutěž se zadáváním pracovního titulu CACT, res. CACT. Aby se pes stal celkovým vítězem Černostudničního poháru, musí absolvovat oba dva dny soutěže a musí získat nejvíce bodů součtem bodů obou zkoušek.
 
Počátek Černostudničního poháru jako klubové soutěže je v roce 2007, kdy se začal pořádat jako dvoudenní soutěž složená z barvářské zkoušky a barvářské zkoušky honičů a to pod záštitou Klubu chovatelů jagdteriérů v Čechách. S nápadem pohár pořádat přišel Jaroslav Kočárek, jednatel a předseda kynologické komise OMS Jablonec nad Nisou a člen klubu KChJgdt Č. Ale poprvé vůbec, byl Černostudniční pohár pořádán v roce 2006, jako I. ročník, kdy šlo o soutěž bez zadávání titulu a bez klubové záštity. V roce 2014 byl Černostudniční pohár pořádán jako klubová soutěž Klubu chovatelů jagdteriérů v Čechách a současně na soutěži spolupracoval i další klub, Klub chovatelů jezevčíků ČR. Tento rok o pracovní titul bojovali jagdteriéři spolu s jezevčíky.
 
Jméno Černostudniční pohár získal od místa pořádání a pořadatele a to Mysliveckého sdružení Černá Studnice, Smržovka. Do roku 2014 byla místem srazu klubovna MS Černá Studnice. Sdružení se vždy na výbornou staralo o zázemí a občerstvení pro účastníky soutěže. Ale soutěž vždy probíhala v honitbě Mysliveckého sdružení Český ráj, Malá Skála. Od roku 2015 bylo z ekonomických důvodů vše přemístěno do honitby MS Český ráj, které vlastní klubovnu a stará se o zázemí pro účastníky.
 
Jediný rok, ve kterém se Černostudniční pohár pro nezájem ze strany vůdců nekonal, byl rok 2013, byl to VIII. ročník soutěže.

Ccrnostudnicni-pohar-1-(15).JPG


CP-2008-(3).JPG
 

Naši sponzoři


1452160_10152074705007915_1217876634_n.jpg